جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

دو مرد که با راه‌اندازی یک شرکت لیزینگی اقدام به کلاهبرداری میلیاردی از متقاضیان خرید خودرو کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا، در تاریخ  ۲۲ تیرماه امسال پرونده‌ای با طرح ۱۰۰ شکایت علیه یک شرکت لیزینگی فعال در امر فروش خودرو به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع و تحقیقات ماموران برای رسیدگی به این پرونده آغاز شد. 

تحقیقاتی ماموران نشان داد که بیشتر شاکیان پرونده از شهرهای جنوبی کشور هستند. این افراد در شکایت‌ خود اعلام کردند که از طریق سایت اینترنتی «باما» با شرکت «رها صنعت رخشان» آشنا شده‌ و مبالغی را برای خرید اقساطی خودرو به حساب شرکت واریز کرده‌اند.

 یکی از این شاکیان با حضور در اداره پلیس آگاهی به ماموران گفت: از طریق سایت باما با این شرکت آشنا شدم و با شرکت تماس گرفتم. پس از صحبت‌های اولیه و بررسی شرایط فروش خودرو راهی تهران شدم و در شرکت با مردی ۳۵ ساله به نام رامتین که خودش را مسوول شرکت معرفی کرد صحبت کردم. بعد از توافق بر سر قیمت خودرویی که انتخاب کرده بودم مبلغ ۵۰ میلیون تومان به حساب شرکت واریز کرده و قرار شد ۱۵ روز بعد خودرو را تحویل بگیرم و پس از آن مابقی پول را به صورت اقساط پرداخت کنم اما بعد از گذشت موعد، وقتی با شرکت تماس گرفتم کسی پاسخ مرا نداد. راهی دفتر شرکت شدم و آن جا بود که متوجه شدم کارکنان شرکت کلاهبردار هستند و متواری شده‌اند.

اقدامات ماموران برای شناسایی این افراد ادامه داشت تا اینکه متوجه شدند طراحان اصلی این کلاهبرداری همان رامتین و یکی دیگر از دوستانش به نام سیاوش هستند و تا کنون با این شیوه از ده‌ها نفر از شکات مبالغی بین ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان گرفته و در مجموع بیش از یک میلیارد تومان کلاهبرداری کرده‌اند.

همچنین در ادامه تحقیقات، ماموران موفق شدند که مخفیگاه دو متهم را در محدوده بازار مبل ایران در یافت آباد شناسایی کنند که این افراد پس از هماهنگی با مقام قضایی در تاریخ ۲۶ تیرماه دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند.

با انتقال دو متهم به پلیس آگاهی، آنان تحت بازجویی قرارگرفتند که پس از رویارویی با شواهد و ادله موجود به کلاهبرداری در پوشش شرکت لیزینگ خودرو اعتراف و اقرار کردند که با همدستی چند نفر از دوستانشان اقدام به راه اندازی این شرکت کرده و مبالغ دریافتی از شهروندان را صرف خوشگذرانی، خرید موتورسیکلت و خودروی گران قیمت کرده‌اند.

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با تایید این خبر اعلام کرد که  تحقیقات از دو متهم برای کشف دیگر جرایم احتمالی و مالباختگان و نیز شناسایی و دستگیری همدستانشان در جریان است.

انتهای پیام


موضوع : اخبار حوادث
برچسب : , , , , , , ,
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ مرداد 7ام, 1398