جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

در پی صدور حکم یک سال حبس برای محمد رسول ‌اف کارگردان فیلم «لرد» خانه سینما در واکنشی محتاطانه از قوه قضاییه درخواست کرده در برخورد با سینماگران «بزرگوارانه و با شیوه فرهنگی» عمل کند.

روابط عمومی خانه سینما متنی که آن را «درخواست» جامعه اصناف سینمایی از قوه قضاییه نامیده منتشر کرده است. در این بیانیه آمده است:
«جامعه اصناف سینمای ایران – خانه سینما – از قوه قضاییه و قضات ارجمند آن انتظار دارد، در رسیدگی به موضوعات مرتبط با هنرمندان و سینماگران ایران از صدور احکام جنجال‌برانگیز و دامنه‌داری چون زندان و ممنوع‌الکاری خودداری و بزرگوارانه و با شیوه فرهنگی در این خصوص عمل کنند. قواعد و قوانین و عرف سینمای ایران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امکان بررسی هرگونه تخلفی را پیش‌بینی کرده است.

ما از ریاست محترم قوه قضاییه خواهان توجه به پرونده جناب آقای محمد رسول اف هستیم و یقین داریم همکاران ما نیز حرمت و حیثیت سینمای ایران را در همه مراحل کاری رعایت می‌کنند.»

نکته جالب این که در این متن خانه سینما بر خلاف واکنش چندین فیلمساز خواسته‌ای مبنی بر لغو حکم زندان رسول اف ذکر نشده و فقط «توجه» به پرونده رسول اف از رئیس قوه قضاییه درخواست شده است.

9410


موضوع : اخبار هنری
برچسب : ,
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ مرداد 8ام, 1398