جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

رسانه کلیک – ایران خودرو قیمت جدید دنا پلاس تیپ 1 را اعلام کرد. هم اکنون این خودرو به صورت رسمی قیمتی بالاتر از 110 میلیون تومان دارد.

ایران خودرو قیمت یکی دیگر از محصولات خود را افزایش داد (قیمت جدید پژو 206 صندوقدار V8 از سوی ایران خودرو اعلام شد). قیمت جدید دنا پلاس تیپ 1 برابر با 120,119,000 تومان اعلام شده است. این خودرو هم اکنون در بازار قیمتی برابر با 130 میلیون تومان دارد. به نظر می رسد ایران خودرو به جای تلاش برای کاهش قیمت خودروها در بازار آزاد، قیمت محصولات تولیدی خود را به قیمت بازار نزدیک می کند. البته افزایش قیمت همیشه به نفع تولیدکنندگان است، مخصوصا اگر بخشی از بازار به صورت انحصاری دست یک شرکت باشد.

به علت عدم رقابت، عدم نظارت، انحصار و عدم اعتراض مشتریان، شرکت های ایران خودرو و سایپا قادر به افزایش قیمت خودروهای خود به صورت ماهانه هستند، البته غیر از این دو خودروساز دولتی، در گذشته شرکت های دیگری نیز مانند کرمان موتور نیز قیمت محصولات خود را افزایش داده بودند. افزایش قیمت این محصولات به گونه ای بود که در بازار آزاد، ارزان تر بودند!

ایران خودرو طی چند روز گذشته قیمت جدید برخی خودروها مانند پژو 207 دستی را اعلام کرده است (قیمت جدید پژو 207 دنده ای و پژو 405 SLX اعلام شد). در این میان، پژو پارس سال نیز افزایش قیمتی نزدیک به 8 میلیون تومان را تجربه کرده است (قیمت جدید پژو پارس سال و رانا LX به صورت رسمی اعلام شد). ایران خودرو و سایپا می توانند با عدم تزریق خودرو به بازار و افزایش قیمت خودروها در بازار آزاد، دوباره قیمت خودروهای تولیدی خود را افزایش دهند. در حالی که در سال 96 خریداران می توانستند با مبلغی نزدیک به 200 میلیون تومان یک خودروی وارداتی قابل قبول از برندهای مطرح را خریداری کنند، هم اکنون با این مبلغ قادر به خرید خودروهای بی کیفیت داخلی هستند.


موضوع : اخبار فناوری

نویسنده :ایران نیوز در تاریخ مرداد 7ام, 1398