جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

آی سینما: دیوید فینچر کارگردان سرشناس آمریکایی و سازنده فیلم‌های «هفت»، «زودیاک» و «شبکه اجتماعی» قصد دارد فیلم جدید خود را درباره هرمن مانکیویچ نویسنده فیلمنامه «همشهری کین» بسازد. فینچر از سال ۲۰۱۴ فیلم سینمایی کارگردانی نکرده است.

این فیلم «مانک» نام دارد و فیلمنامه آن را جک پدر دیوید فینچر پیش از مرگش در سال ۲۰۰۳ نوشته است. گری اولدمن که اخیرا مشغول کار در چند پروژه بوده، قرار است نقش اصلی این فیلم را بازی کند.

جزئیات فیلم جدید فینچر هنوز به شکل دقیق اعلام نشده اما ورایتی به نقل از منابع خود نوشته داستان مانکیویچ را هنگام نوشتن «همشهری کین» همراه با اورسن ولز دنبال می‌کند. این فیلم به کارگردانی کین یکی از بهترین آثار تاریخ سینما شناخته می‌شود.

نکته جالب آن است که علی رغم استقبال منتقدان از «همشهری کین» تنها اسکار فیلم نصیب فیلمنامه آن شد. «مانک» قرار است به شکل سیاه و سفید ساخته شود و فیلمبرداری از ماه نوامبر امسال آغاز می‌شود.

آخرین فیلم سینمایی فینچر «دختر رفته» با بازی بن افلک و روزاموند پایک بود که در سال ۲۰۱۴ به نمایش درآمد. بعد از آن فینچر مشغول ساخت سریال‌های «شکارچی ذهن»، «خانه پوشالی» و «عشق، مرگ و روبات‌ها» برای شبکه نتفلیکس بود.

9417


موضوع : اخبار هنری
برچسب : , ,
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 20ام, 1398