جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

ایوان ژو (Ivan Zhou)، تحلیلگر شرکت BOC International Holdings در هنگ کنگ می‌گوید: «فرودگاه جدید پکن یک پروژه‌ی بزرگ برای هفتادمین سالگرد برگزاری روز ملی چین است، که با استانداردهای بسیار بالایی ساخته شده است. این فرودگاه به بهینه‌سازی برنامه‌ی پرواز پکن و جذب بیشتر مسافر کمک خواهد کرد.» طبقه‌ی متوسط چین در حال رشد هستند و این باعث رشد گردشگری در چین شده است. چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان ممکن است تا سال 2022 جایگاه ایالات متحده آمریکا را در بازار حمل و نقل کسب کند و به عنوان بزرگترین بازار حمل و نقل معرفی شود. چین با 12.9 میلیارد دلار به لیست کوتاهی از شهرهای بزرگ مانند لندن، نیویورک و توکیو که دارای چند فرودگاه بین المللی هستند، ملحق شده است.

خبرگزاری رسمی Xinhua گزارش داد که عملیات فرودگاه بین المللی جدید پکن تا پایان ماه سپتامبر بعد از شش آزمایش اصلی آغاز خواهد شد. جاده‌ها و خطوط راه آهن از جمله خط مترو با سرعت بالا در این مکان ایجاد و آماده‌ی فعالیت هستند. شرکت‌هایی مانند China Eastern Airlines Corp و China Southern Airlines پروازهای خود را از اواخر امسال در این فرودگاه انجام می‌دهند. طبق گزارش اداره‌ی هواپیمایی غیرنظامی چین، این انتقالات باید تا زمستان سال 2021 کامل گردد.

ژو (Zhou) اعلام کرد که این فرودگاه به ایرلاین های China Eastern و China Southern اجازه می‌دهد که ظرفیت خود را افزایش دهند. بازگشایی چنین فرودگاهی، قطعا نه تنها صنعت حمل و نقل چین، بلکه دنیا را دگرگون خواهد کرد.

منبع: لست سکند

2121


موضوع : اخبار گردشگری
برچسب : , , ,
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 23ام, 1398