جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

تاسیسات شهرداری برای جلوگیری از ساخت و ساز با آب شرب جوابگو نیست/جریمه ۲۹۹ میلیاردی پروژه ایران مال

سخنگوی شورای شهر تهران در خصوص علت ساخت و ساز با آب شرب در شهر تهران، گفت: شهرداری هنوز به لحاظ تاسیسات شهری راهکار مناسبی ندارد اما این مشکل در چنین شرایطی که با کمبود آب مواجه هستیم، وجود دارد. مدیریت شهری و دستگاه‌های مسئول در این خصوص چاره‌جویی کنند.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، علی اعطا در نشست خبری خود که امروز در بوستان مختاری برگزار شد با اشاره به موضوع صدور پروانه ساخت و ساز استخر و سونا در  بعضی از ساختمان‌های پایتخت، اظهار کرد: اشکالی که هم اکنون در وضعیت صدور مجوزها وجود دارد نداشتن کنترل لازم روی نوع فعالیت‌ها و مسائل در یک منطقه است.

وی با بیان اینکه طرح تفضیلی‌ اجازه برخی فعالیت‌ها را صادر کرده است، افزود: مالک بر اساس شرایط بازار و در چارچوب طرح تفضیلی اجازه برخی فعالیت‌ها را دریافت می‌کند‌. مالک با دریافت پروانه اجازه چنین کاری را دارد و شهرداری نمی‌تواند نه بگوید.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: البته اینکه منطقه‌ای سرانه‌های ورزشی آن تامین نشده باشد موضوع به شیوه دیگری مورد بحث قرار می‌گیرد. شهرداری باید کمک کند که سرانه‌های ورزشی به حداقل میزان مورد نیاز برسد.

اعطا در پاسخ به سوالی دیگر خبرنگار سلامت در خصوص علت ساخت و ساز با آب شرب در شهر تهران، گفت: شهرداری هنوز به لحاظ تاسیسات شهری راهکار مناسبی ندارد. اما این مشکل در چنین شرایطی که با کمبود آب مواجه هستیم، وجود دارد. مدیریت شهری و دستگاه‌های  مسئول در این خصوص چاره‌جویی کنند.

موضوع یک طرفه شدن ویلا را از رسانه ها فهمیدم

وی در مورد یک طرفه شدن خیابان ویلا و انتقاد عده ای از شهروندان، افزود: بنده خود موضوع یک طرفه شدن خیابان ویلا را از طریق رسانه‌ها متوجه شدم.

سخنگوی شورای شهر تهران اضافه کرد: در بند ۳ ماده ۷۸ برنامه سوم توسعه شهرداری تهران، خیابان شهید نجات‌الهی به عنوان گذر صنایع دستی شناسایی و ردیف بودجه‌ای نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

اعطا با بیان اینکه امروز با شهردار منطقه ۶ در خصوص این موضوع صحبت کردم، تصریح کرد: وی اعلام کردند که یک‌طرفه شدن خیابان به صورت آزمایشی و به مدت دو هفته خواهد بود.

تشریح آخرین آمارهای انتخابات شورایاری ها

وی با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده درمورد برگزاری انتخابات شورایاری‌ها، گفت: در این دوره تغییراتی در اساسنامه شورایاری و آیین‌نامه انتخابات از سوی شورا انجام شد تا ۴ مردادماه شاهد برگزاری انتخابات باشیم.

عضو شورای شهر تهران به آخرین آمار داوطلبان شورایاری اشاره کرد و افزود: منطقه ۴ با ۱۲۵۳ داوطلب، منطقه ۵ با ۱۱۸۱ داوطلب و منطقه ۱ با ۹۱۱ داوطلب بیشترین مناطق دارای داوطلب را به خود اختصاص داده‌اند. همچنین منطقه ۹ با ۲۶۸ داوطلب کمترین میزان داوطلب را به خود اختصاص داده است.

اعطا در مورد نامه رئیس سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر غیرقانونی بودن برگزاری انتخابات شورایاری‌ها بیان‌کرد: مخاطب نامه ریاست سازمان بازرسی کل کشور در راستای برگزاری انتخابات شورایاری‌ها، شورای شهر نیست بلکه سران سه قوا از طریق اختیارات ویژه‌شان باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری کنند تا امکان برگزاری انتخابات به صورت قانونی فراهم شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر شکایت پلیس از شهرداری در مورد نرخ عوارض زوج و فرد در دیوان عدالت اداری، تاکید کرد: اصل طرح مصوب شورای شهر تهران نیست.

سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به سرنوشت ساماندهی راسته فرهنگی کتاب، یادآور شد: بند ۳ ماده ۷۸ برنامه پنج ساله سوم محدوده پیش‌بینی شده راسته کتاب از خیابان انقلاب تا چهارراه ولیعصر است و معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران این موضوع را پیگیری می‌کند.

جریمه ۲۹۹ میلیاردی پروژه ایران مال

اعطا به موضوع جرائم وصولی ماده ۱۰۰ در سه ماه ابتدایی سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار اعلام شده از محل ماده ۱۰۰ حدود ۳۰۱ میلیارد تومان جریمه اخذ شده که از این میزان ۲۹۹ میلیارد (حدود ۹۹ درصد) متعلق به پروژه ایران‌مال در منطقه ۲۲ است.

وی به موضوع عدم پرداخت بدهی وزارت نفت به شهرداری درمورد توسعه حمل‌ونقل عمومی از طریق مترو اشاره کرد و افزود: تفاهم‌نامه‌ای در این باره تنظیم شده بود که وزارت نفت به ازای هر سفر ۲۵ سنت به مترو یارانه پرداخت کند اما پس از مدتی وزارت نفت این میزان را به ۱۰ سنت کاهش داد تا در راستای توسعه متروی تهران به مدیریت شهری یارانه بپردازد.


موضوع : اخبار سیاسی

نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 25ام, 1398