جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رئیس دفتر «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان شامگاه چهارشنبه به وقت تهران مدعی شد مرکل در سلامتی کامل است و خدمت خودش را تا اسل ۲۰۲۱ ادامه می‌دهد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» مرکل که چهارشنبه 65 ساله شد و از سال 2005 در این سمت بوده ، چندین بار در سال‌های اخیر در مراسم عمومی دچار لرزش شد.  

«هلگه براون» رئیس دفتر صدر اعظم آلمان در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: «مرکل سالم است و آماده است دوره حضورش در قدرت را به پایان برساند.»

این در حالی است که صدر اعظم آلمان سه شنبه برای دومین بار در طول هفته جاری، مراسم استقبال از یک مقام رسمی را به صورت نشسته برگزار کرد.

 

به گزارش «دیلی‌میل»، مرکل در استقبال از «ماریا ساندوا» نخست‌وزیر مولداوی در دفتر صدراعظمی در برلین برای دومین بار در طول هفته، به صورت نشسته این مراسم را برگزار کرد. (جزئیات بیشتر) 

به  نوشته رویترز، رئیس دفتر صدر اعظم آلمان در ادامه سخنان خود گفت: «مرکل چهار سال در دفتر حضور داشته و به خاطر وظایفی که با آن مواجه هستیم، ضرورت دارد این دوره را به اتمام برسانیم.»

این در حالی است که پیشتر برخی منابع درون حزبی (حزب سوسیال دموکرات) از احتمال کناره‌گیری زودهنگام آنگلا مرکل از قدرت خبر داده بودند. (جزئیات بیشتر)

تکرار مشاهده لرزش صدر اعظم آلمان در مراسم رسمی در ماه‌های گذشته و نیز استقبال وی از مقامات در حالت نشسته، نگرانی درباره وضعیت جسمی وی را افزایش داده است. 

انتهای پیام/


موضوع : اخبار جهان
برچسب :
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 26ام, 1398