جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

برج آزادی که پیش از انقلاب 1357 ایران، به نام برج شهیاد شناخته می شد، اصلی ترین و یکی از نمادهای شهر تهران است و تقریبا در همه جای دنیا ایران را با این نماد می شناسند و در سال 1349 خورشیدی توسط حسین امانت، معمار ایرانی ساخته شد.

برج آزادی به عنوان نماد «ایران مدرن» و برای یادبود جشن های 2500 ساله شاهنشاهی ایران در میانه یکی از میدان های اصلی غرب تهران به نام میدان شهیاد و آزادی کنونی طراحی و ساخته شده است.

اخیرا رئیس مجموعه فرهنگی و هنری برج آزادی از اعمال تخفیف 40 درصدی برای برخی از اقشار مردم خبر داده است.

علیرضا حفیظی با اشاره به آمادگی مجموعه برای پذیرایی از علاقمندان به بازدید از برج در ایام تعطیلات تابستانی اظهار داشت: برای اقشار مختلف نظیر فرهنگیان، بازنشستگان، دانشجویان، طلاب، جانبازان و خانواده معظم شهدا با ارائه کارت شناسایی معتبر، تسهیلات ویژه تا 40 درصد تخفیف ارائه خواهد شد.

بازدید از طبقات برج سالن ایران شناسی، گذرگاه پیشینیان، موزه کهن، سالن آینه، نگارخانه اقوام و آسمان، سالن همایش ها، ربات های پاسخگو و پیانیست و موزه شهاب سنگ از جمله جاذبه های برج آزادی برای بازدیدکنندگان همراه با پارکینگ رایگان خواهد بود.

علاقمندان می توانند همه روزه به جز شنبه ها از ساعت 9 الی 20:30 با مراجعه به برج آزادی بلیت تهیه کرده و از آن بازدید کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از «
ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.


موضوع : اخبار گردشگری

نویسنده :ایران نیوز در تاریخ مرداد 5ام, 1398