جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از گسترش نیوز ، سید محمود موسوی مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس گفت: این نمایشگاه در فضای بالغ بر 10 هزار مترمربع و با حضور بیش از صد شرکت تولیدی داخلی و خارجی در قالب 350 غرفه، از سه شنبه هشتم تا یازدهم مردادماه در شیراز برگزار خواهد شد و این شرکت‌ها محصولات تولیدی خود را معرفی و عرضه خواهند کرد.

موسوی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه در شرایط اقتصادی کنونی جامعه، همت والایی نیاز دارد، گفت: افتتاحیه این نمایشگاه با حضور مدیران شرکت‌های برتر تولیدی لوازم یدکی، قائم مقام ایران خودرو و مسئولان شرکت ساپکو و مسئولانی از دوایر مرتبط دولتی و فعالان بخش خصوصی استان فارس، برگزار می‌شود.

او در خصوص برنامه‌های جنبی این نمایشگاه گفت: برپایی کارگاه آموزشی و همایش هایی با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، اداره کل استاندارد استان فارس و اتحادیه صنف لوازم یدکی اتومبیل شیراز در برنامه برگزاری این رویداد قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس با بیان اینکه 65 درصد از شرکت‌کنندگان این نمایشگاه از سایر استانهای کشور خواهند بود، زمان بازدید از این نمایشگاه را عصرها از ساعت 17 تا 22 اعلام کرد.

موسوی افزود: در این نمایشگاه نمایندگان تولیدکنندگان خارجی قطعات خودرو نیز حاضر خواهند بود که تولیدات ایتالیا، چین، ترکیه، آلمان، کره جنوبی را عرضه خواهند کرد.

در این نشست مهندس خرم به عنوان برگزار‌کننده هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی قطعات خودرو با بیان اینکه سه دوره نمایشگاه خودرو از لوازم یدکی جدا شده است، گفت: علی رغم تمام مشکلات اقتصادی، شاهد رشد 20 درصدی شرکت‌کنندگان در این دوره نمایشگاه هستیم.

امیر خرم خاطرنشان کرد: در هجدهمین نمایشگاه قطعات خودرو شیراز، 60 درصد از شرکت کنندگان، واحدهای تولیدی قطعات خودرو و نمایندگی‌های آن هستند، گفت: حدود 40 درصد از شرکت‌کنندگان وارد‌کننده یا فروشنده هستند.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل شیراز نیز در این نشست اعلام کرد: تمام محصولات عرضه شده در این نمایشگاه، با حساسیت‌های ویژه رصد و کنترل خواهد شد.

عبدالهادی خسروفر با بیان اینکه در این نمایشگاه لوازم یدکی خودروی سبک و سنگین معرفی و عرضه می‌شود، گفت: تعامل خوبی با اداره کل استاندارد فارس وجود دارد و به واسطه اعتماد موجود، بازرسی نیز به اتحادیه و کارشناس اداره کل استاندارد سپرده شده است.

وی با بیان اینکه نمایشگاه شیراز دومین نمایشگاه بزرگ قطعات خودرو کشور بعد از تهران است، گفت: با توجه به جدا شدن نمایشگاه‌های خودرو و قطعات خودرو، معمولا بازدید‌کنندگان از این نمایشگاه را گروه تخصصی تشکیل میدهند و کمتر عامه مردم خواهند بود.

خسروفر خاطرنشان کرد: نظارت مناسبی با حضور بازرسان اداره کل استاندارد، سازمان صمت و اتحادیه، بر روند معرفی و عرضه کالا نظارت دارد.

وی با بیان اینکه احتمال خطا وجود دارد، گفت: تلاش شده که برندهای برتر و شناخته شده در این نمایشگاه حضور داشته باشند تا شاهد حداقل میزان خطای ممکن باشیم زیرا نمایشگاه و حضور در آن، مهر تاییدی بر یک کالا خواهد بود.


موضوع : اخبار خودرو
برچسب :
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ مرداد 5ام, 1398