جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

کاهش ارزش املاک در اطراف گسل‌های تهران و حریم رود دره‌ها

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرتهران از پیشنهادش به شهردار برای کاهش ارزش املاک در اطراف گسل‌های تهران و حریم رود دره‌ها خبر داد.

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، رضا کرمی‌محمدی گفت: ما به دنبال آن هستیم با استفاده از مشارکت مردم و همچنین نظرات کارشناسان طرحی را ارائه دهیم که به موجب آن قیمت املاک در مناطقی که روی گسل یا حریم رود دره‌ها واقع شده به  مرور زمان کاهش یافته و دیگر کسی علاقمند به سرمایه گذاری در این مناطق نباشد، البته می‌دانیم که این کار سختی است و اجرایی شدن آن سختی‌های زیادی در پیش خواهد داشت.

وی در ادامه بر ضرورت تعریف وظایف تمامی‌افراد از شهروندان تا مدیران عالی رتبه در زمان بحران تاکید کرد و همچنین گفت: حدود ۱۵ سال پیش سازمان مدیریت بحران در تهران آغاز به کار کرده و امروز به دستاوردهای خوبی رسیده است اما سرعت کار طی شده در این مدت در تهران و کشور کند بوده و آن چه که انجام شده متناسب با این ۱۵ سال نیست. بنابراین من تلاش خواهم کرد تا سرعت اقدامات را در سازمان مدیریت بحران بیشتر کرده و ظرفیت مشارکت‌های مردمی‌را نیز در این حوزه افزایش بدهم.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرتهران با تاکید بر اینکه باید شورای هماهنگی مدیریت بحران را جدی گرفت، گفت: ما باید تعریف کنیم که در زمان بحران وظیفه هر فرد از شهروند یک شهر تا مسئول و مدیر عالی رتبه چیست و هر یک از دستگاه‌ها چه اقدامی‌باید انجام دهند؟. این طور نیست که سازمان مدیریت بحران هنگام بحران هر کاری را انجام دهد و بعد بگویند این سازمان به وظایفش خوب عمل نکرد. سازمان مدیریت بحران باید میان دستگاه‌ها هماهنگی ایجاد کند و این اقدامات در چارچوب شورای هماهنگی انجام می‌شود.

کرمی‌محمدی با تاکید بر این که بخشی از کار مدیریت بحران باید مردمی‌باشد گفت: مردم نیز باید نسبت به مدیریت بحران و مشارکت در این زمینه حساسیت داشته باشند و با آموزش‌هایی که به آنان ارائه می‌شود حضوری فعالانه و موثری داشته باشند.(ایسنا)


موضوع : اخبار سلامت

نویسنده :ایران نیوز در تاریخ مرداد 4ام, 1398