جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا،«مازیار بیگلو»  افزود: موتور این خودرو، موتور بهبودیافته مشهور تی. یو 5 (TU5) است که پیش از این با موفقیت در سایر مدل های پژوی تولیدی کشورمان بکارگیری شده بود و رضایتمندی از این موتور وجود دارد.

وی گفت: قطعات این خودرو نیز متناسب با توان قطعه‌سازان کشورمان داخلی سازی شده است.

بیگلو، در عین حال از سوء تفاهم پیش آمده برای عده ای در برنامه دوشنبه گذشته (24 تیر) راه اندازی خط تولید آزمایشی پژو 301 انتقاد کرد و یادآور شد: این برنامه افتتاح «خط تولید» پژو 301 بود نه افتتاح و رونمایی از این خودرو.

وی ادامه داد: به طور معمول خط تولید خودروها بین 6 تا 9 ماه زودتر راه‌اندازی می شود تا قطعاتی که در آنها به خودکفایی می رسیم را به خودروهای در حال ساخت برسانیم.

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو تاکید کرد: همه قطعه سازانی که در تولید این خودرو مشارکت دارند، با اطمینان از بازار بسیار خوب آینده آن سخن می گویند و ریسک حضور در این پروژه را با وجود بدهی 22 هزار میلیارد تومانی خودروسازان به قطعه سازان پذیرفته اند.

 نخستین بار در کشور 300 قطعه ساز داخلی با استفاده از توانمندی ها، دانش و تجربیات خود و بدون حضور خارجی‌ها خودروی پژو 301 را می‌سازند.

لزوم ساخت خودروهای جدید در کشور

بیگلو خاطرنشان کرد: ریسک اصلی برای خودروسازان و قطعه سازان، در وهله نخست نارضایتی مردم است و باید بپذیریم که دیگر بازار کششی برای خودروهای قدیمی مثل پراید یا پژو ندارد و باید جایگزین شوند.

وی تاکید کرد: هر قدر این موضوع به تاخیر بیفتد، جایگزینی خودروها سخت تر خواهد بود.

این مقام صنفی افزود: فراموش نکنیم که قرار نیست همیشه ارتباطمان با جهان قطع باشد، بر این اساس باید برای روزی که گشایش های جدیدی در روابط بین‌الملل مان ایجاد می شود برنامه داشته و محصولی برای رقابت داشته باشیم.

وی گفت: سایپا نیز همانند ایران خودرو چنین پروژه هایی را در برنامه دارد و به زودی از محصولات جدیدی که قرار است در این گروه ساخته شود، رونمایی خواهد شد.

بیگلو در عین حال خاطرنشان کرد: اگر زمانی محصولات داخلی باب میل مردم نباشد ممکن است اتفاقاتی نظیر راه اندازی پویش «نخریدن خودروی صفر کیلومتر» در سال 94 راه بیفتد، بر این اساس باید با ارائه محصولات جدید و به روز مطابق سلیقه های مردم عمل کنیم و آماده باشیم.

  پس از خروج شرکای خارجی از بازار ایران گروه صنعتی ایران خودرو عزم خود را جزم کرد تا با تقویت زنجیره ارزش تولید، محصول پژو 301 را به صورت مستقل و بدون حضور شریک خارجی به تولید برساند.

گروه صنعتی ایران خودرو توانست با توسعه همکاری با قطعه سازان توانمند، ارتباط با مراکز دانش بنیان و همچنین نهادها و مراکزی که با تولید قطعات با تکنولوژی بالا توانمندی حمایت از صنعت خودرو را دارند بتواند نتیجه اقتدار و مقاومت در برابر تحریم‌های ظالمانه غرب را با تولید محصول جدید و بکارگیری دانش و تخصص جوانان و متخصصان ایرانی به منصه ظهور برساند.


موضوع : اخبار خودرو
برچسب :
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 29ام, 1398