جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

 به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رامین قلی‌زاده، وزیر حمل‌ونقل، ارتباطات و فن‌آوری‌های پیشرفته جمهوری آذربایجان با محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران، در تهران دیدار کرد.

در این نشست قابلیت‌های همکاری دوجانبه و پروژه‌های مشترک میان دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

‌وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران در این نشست اظهار داشت: روابط میان دو کشور یک رابطه ناگسستنی است و مردم ایران و آذربایجان به یکدیگر تعلق خاطر دارند و دولت‌های دو کشور نیز از تعاملات استراتژیک برخوردار است.

وی افزود: اگرچه دشمنان جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال ایجاد اخلال بین روابط دو کشور  بوده‌اند، اما با این وجود اراده مسئولان دو کشور، تعاملات و همکاری‌ها در شرایط پایداری قرار دارد و یک روند طبیعی را دنبال می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های حمل‌ونقل ایران و آذربایجان در تهران بیان کرد: این رویداد فرصت مناسبی برای رفع موانع و مشکلات پیش‌روی پروژه‌های حمل‌ونقلی مشترک المنافع ایران و آذربایجان است و می‌توان در خصوص پروژه‌های مختلفی از جمله آزادراه آستارا (ایران)-آستارا (آذربایجان)، پل مشترک مرزی و پایانه جدید باری که شبکه آزادراهی آذربایجان را به محور رشت-آستارا متصل می‌کند تبادل نظر و توافق کرد.

اسلامی راه‌آهن رشت-آستارا (ایران)-آستارا (آذربایجان) را دارای اهمیت ویژه‌‌ای دانست و گفت: با توجه به قرار داشتن این پروژه در کریدور شمال-جنوب و اهتمام دو کشور برای تکمیل آن، سهم مطلوبی از درآمدهای ترانزیتی حاصل از حمل بار در این محور ریلی در انتظار  دو کشور قرار دارد.

وی بر افزایش سهم جابه‌جایی بار و مسافر از طریق حمل‌ونقل ریلی و هوایی تاکید کرد: انتظار می‌رود حجم جابه‌جایی بار و مسافر از طریق این دو مدل حمل‌ونقل میان ایران و آذربایجان افزایش یابد، البته ظرفیت‌های بالایی برای همکاری‌های دریایی میان دو کشور نیز وجود دارد.

در این مراسم‌ وزیر حمل‌ونقل، ارتباطات و فن‌آوری‌های پیشرفته جمهوری آذربایجان نیز روابط حمل‌ونقلی بین دو کشور را بسیار پویا عنوان کرد و گفت: این روابط سال‌ها به صورت برادرانه بین دو کشور وجود داشته است و در تلاش هستیم تا سطح روابط تجاری و اقتصادی میان دو کشور افزایش یابد.

 
 


موضوع : اخبار خودرو
برچسب :
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 27ام, 1398