جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاحیه نمایشگاه فرصت های ساخت داخل که از 27 تا 30 تیر برگزار می شود، گفت: هدف برگزاری نمایشگاه نیست، بلکه آغاز یک راه است.

رضا رحمانی با بیان اینکه همایش روسای دانشگاه و نمایشگاه فرصت های ساخت داخل در امتداد هم در راستای دستیابی به اهداف برگزار شده اند، افزود: ایران دارای بازاری 80 میلیونی است که مصرف بالایی نیز دارد. از طرف دیگر به منابع طبیعی و انسانی قابل توجهی دسترسی داریم که باید از آن ها بهره مند شویم.

او با تاکید بر اینکه رونق تولید در رفع مشکلات بیکاری، معیشت و…موثر است، تصریح کرد: تولید اگر افزایش پیدا کند درآمد مالیاتی افزایش می یابد، صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی فعال می شوند و نیروی انسانی بیشتری بکار گرفته می شود، از این رو صنعت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

او با تاکید بر اینکه جوانانی در شهرستان دیدم که در تولید قطعات خودرو و لوازم خانگی اختراعاتی کرده بودند که همین امروز به تولید آن نیاز داریم، تصریح کرد: من به این جوانان گفتم که به تهران بیاید و من خودروسازان را مجبور می کنم با شما همکاری کنند، ما باید از این فرصت ها استفاده کنیم.

او با تاکید بر اینکه بیکاری روندی صعودی دارد، تصریح کرد: فناوری و صادرات دو بال تولید است، باید روی فناوری و خودکفایی واحدهای بزرگ تاکید کنیم تا مشکلات حل شود. از طرف دیگر  باید توجه داشت که ما با همین جوانان پهپاد ساختیم که می تواند در تولید خودرو و پهپاد نیز انجام شود.

رحمانی با اشاره به اینکه جوانان باید به راحتی بتوانند مدیران را ببینند، تصریح کرد: این نمایشگاه آغاز راهی برای تغییر نگرش ها باید باشد.

 


موضوع : اخبار اقتصادی
برچسب : , , , , ,
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 27ام, 1398