جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

مقامات بهداشتی فلوریدا نسبت به تهدید یک پشه بسیار کوچک و ناقلِ نوعی ویروس کشنده هشدار داده‌اند.

به گزارش ایسنا، ویروسی که این پشه آن را شیوع می‌دهد با نام انسفالیت اسبی شرقی (EEE) شناخته می‌شود.

اداره بهداشت و درمان فلوریدا اعلام کرده که نتایج آزمایش‌های این ویروس در چندین پرنده آزمایشگاهی مثبت بوده و این ویروس می‌تواند از طریق پشه ناقل خود به انسان‌ها منتقل و منجر به عفونت و ورم مغزی شود. 

با توجه به نتایج مثبت آزمایش‌های اخیر مقامات نسبت به افزایش خطر انتقال این ویروس به انسان‌ها نگرانند.

طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگری از امراض ایالات متحده هر ساله تنها حدود هفت مورد ابتلای انسانی به ویروس EEE گزارش می‌شود. با این حال این عفونت می‌تواند کشنده بوده و  حدود ۳۰٪ از افرادی که به آن مبتلا می‌شوند، جان خود را از دست می‌دهند. بسیاری از کسانی که از این ویروس جان سالم به در می‌برند نیز با مشکلات عصبی زیادی مواجه خواهند شد.

علائم این بیماری بین چهار تا ۱۰ روز پس از انتقال آن توسط پشه به انسان بروز می‌یابد. علائم این ویروس شامل سردردهای ناگهانی،  تب بالا، لرز و استفراغ است. از علائم شدیدتر نیز می‌توان به احساس گنگ بودن، تشنج و کما اشاره کرد.

بنا بر گزارش سی‌ان‌ان، در فصا تابستان جمعیت این پشه‌ها گسترش یافته و از همین رو مقامات از مردم خواسته‌اند تا با تخلیه آب‌های راکد در اطراف منازل، پوشاندن پوست خود به طور کامل به هنگام خروج از خانه، استفاده از دافع‌های حشرات و استفاده از پوشش‌های مناسب برای درها و پنجره‌ها احتمال شیوع این بیماری را کاهش دهند.

انتهای پیام


موضوع : اخبار سلامت
برچسب : , , ,
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ مرداد 7ام, 1398