جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

نمی‌خواهیم مانند مدیریت شهری قبلی برای اجرای پروژه‌ها استقراض کنیم

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: همه تلاش مدیریت شهری و شواری شهر خرید واگن برای مترو است و امیدواریم با خرید مترو شاهد توسعه حمل و نقل عمومی‌ باشیم.

سید محمود میرلوحی در گفتگو با خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، با اشاره به توسعه حمل و نقل عمومی‌ اظهار کرد: به مردم قول دادیم که هر ماه یک ایستگاه را افتتاح کنیم، برخی ایستگاه‌ها را نیز به صورت جمعی افتتاح خواهیم کرد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه تکمیل خط ۶ و ۷ مترو تهران حدود ۶هزار میلیارد بودجه نیاز دارد، گفت: ما نمی‌خواهیم مانند مدیریت شهری قبلی برای اجرای پروژه‌ها استقراض کنیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه مدیریت شهری گذشته در سال ۹۵، ۵هزار میلیارد و در ۵ ماهه اول سال ۹۶ نزدیک به ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان استقراض کرده بود، تصریح کرد: اما از زمانی که ما آمده ایم هنوز ۲ هزار میلیارد هم استقراض نکرده‌ایم.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه سال گذشته مجوزی برای استقراض یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به شهرداری تهران داده‌ایم، افزود: ما به این شیوه استقراض معتقد نیستیم به همین دلیل بر اساس برنامه ریزی پروژه‌های شهری را اجرایی می‌کنیم.

میرلوحی با بیان اینکه با تکمیل خط ۶ و ۷ و خرید واگن می‌توانیم شاهد توسعه حمل و نقل عمومی‌ باشیم، افزود: همه تلاش مدیریت شهری و شواری شهر خرید واگن برای مترو است. قرارداد خرید هزار واگن بسته شده و در آینده شاهد افزایش حمل و نقل عمومی‌ خواهیم بود.

وی ادامه داد: ما به دنبال افزایش ۵۰ درصدی حمل و نقل عمومی‌ هستیم و امیدواریم تا پایان دوره پنج ساله شورای شهر بتوانیم حمل و نقل مترو را از ۲و نیم میلیون مسافر به ۷ میلیون مسافر در روز افزایش دهیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه مترو تهران هم اکنون زیر ۱۱ درصد است و قصد داریم آن را به ۳۰ درصد افزایش دهیم، افزود: شاید تا پایان این دوره مدیریت شهری توسعه مترو به ۱۶ درصد افزایش یابد اما مطمئنیم این مسیر در دوره‌های بعدی نیز ادامه خواهد داشت.

میرلوحی یادآور شد: اگرچه ‌بعضی از رقبای ما در خصوص طرح ترافیک کنونی کم لطفی می‌کنند اما سیاست‌های ما امروزه جوابگوی شهر است.

وی ادامه داد: در گذشته ۱۲۰ هزار ماشین در محور مرکزی تردد می‌کردند که از این رقم ۱۰۰ هزار خواص بودند، ما آن را به ۶۰ هزار خودرو کاهش داده‌ایم. این تصمیمات بسیار شجاعانه بوده اما دیده نمی‌شود.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به طرح جدید در خصوص معاینه فنی، تصریح کرد: هم اکنون معاینه فنی از ۳۵۰ هزار تا ۷۰۰ هزار به یک میلیون و ۳۰۰ هزار رسیده است.

به گفته میرلوحی تصمیمات درست و متخصصانه مدیریت شهری باعث شده شاهد کاهش آلودگی هوا در شهر تهران باشیم. در طرح زوج و فرد نیز تاثیرات مثبت بوده‌ایم، ما به مردم اعلام کردیم که محدوده زوج و فرد ۸۰۰ هزار خودرو را بیشتر نمی‌تواند در خود جای دهد و اگر بیشتر از این رقم باشد رفت و آمد در شهر مختل می‌شود.با تصمیم درست مردم در خصوص این طرح، حدود ۲۶ درصد با کاهش ورودی مواجه بوده‌ایم.

وی اضافه کرد: ۲ سال بعد واگن‌های زیادی به خطوط مترو خواهند آمد لذا با نگاه مسوولانه اقداماتی زیادی در آینده انجام خواهیم داد.


موضوع : اخبار سلامت

نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 26ام, 1398