جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

مدیرکل پزشکی قانونی کردستان گفت: در سه ماه امسال یک هزار و 650 نفر مصدومین تصادف داشته‌ایم که از این تعداد 495 نفر زن و یک هزار و 155 نفر مرد بوده است.

غلامرضا همایون‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به فوتی‌های ناشی از تصادف در سه ماه اول سال جاری، اظهار کرد: در این مدت، 69 نفر بر اثر تصادفات رانندگی در جاده‌های استان کردستان جان باخته‌اند که در مقایسه با سال گذشته کاهش داشته است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان کردستان، با اشاره به اینکه در سه ماه اول سال جاری در مجموع 9.6 درصد آمار مصدومین تصادفات نسبت به سال گذشته کاهش یافته، افزود: در سه ماه امسال یک هزار و 650 نفر مصدومین تصادف داشته‌ایم که از این تعداد 495 نفر زن و یک هزار و 155 نفر مرد بوده است.

وی به آمار مراجعه کنندگان نزاع به مراکز پزشکی قانونی سطح استان هم اشاره و تصریح کرد: در سه ماهه امسال 2 هزار و 840 نفر به دلیل نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان کردستان مراجعه کرده‌اند که از این تعداد 759 نفر زن بوده و در مقایسه با سال گذشته 3.3 درصد رشد داشته است.

همایون‌پور با اشاره به رشد 9 درصد آمار سوء مصرف مواد مخدر در استان کردستان، بیان کرد: سوء مصرف مواد مخدر در استان در سه ماه اول سالجاری در کل 12 نفر بوده که نسبت به سال گذشته 9 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به وضعیت اجساد معاینه شده بر حسب نوع در سه ماه اول سال جاری، خاطرنشان کرد: حوادث کار هفت نفر، غرق شدگی پنج نفر، گاز گرفتگی چهار نفر، برق گرفتگی سه نفر و سقوط از بلندی هفت نفر بوده که در مجموع کل معاینات فوتی 4.7 درصد کاهش یافته است.

 پیش از این فرمانده انتظامی استان کردستان گفته بود: تعداد جانباختگان ناشی از حوادث رانندگی جاده ای در کردستان، طی سه ماهه اول امسال 28 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است. 

سرهنگ علی آزادی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرده بود: بنا به گزارش مرکز پزشکی قانونی استان، در مدت مذکور 58 نفر بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این تعداد در سال گذشته 81 نفر بوده است.

فرمانده انتظامی استان کردستان، علت اصلی وقوع تصادفات رانندگی در این مدت را عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه ذکر کرد و افزود: عدم توجه به راست و تجاوز و انحراف به چپ از دیگر علل اصلی وقوع حوادث رانندگی است.

سردار آزادی با بیان اینکه محور اصلی سقز به دیواندره، سنندج به مریوان و سنندج به کامیاران بیشترین میزان تصادفات را داشته است خاطرنشان کرد: به منظور کاهش حوادث و ترافیک، طرح انتظامی و ترافیکی پلیس در سطح استان تا پایان تابستان به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد.

گفتنی است، شاخص‌های راه در کردستان پایین‌تر از میانگین کشوری بوده و وضعیت جاده‌های استان بسیار نامناسب است، به طوری که سالانه تعداد زیادی از هموطنان جان خود را بر اثر تصادف از دست می دهند. ارتقای وضعیت راه‌های استان از عوامل مؤثر بر توسعه و همچنین از مطالبات جدی مردم و مسئولین کردستان است.

انتهای پیام


موضوع : اخبار حوادث
برچسب : ,
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 30ام, 1398