جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

سینماپرس: مستند «شکار جاسوس‌ها»، جدیدترین تولید شبکه پرس تی وی با موضوع بررسی اقدامات وزارت اطلاعات و موفقیت های این نهاد در عملیات‌های ضد جاسوسی علیه آمریکا از شبکه یک سیما و شبکه پرس تی وی روی آنتن می رود.

به گزارش سینماپرس، این مستند که به تازگی تولید شده است ضمن مروری کوتاه بر گزارش چند ماه قبل یاهونیوز مبنی بر ضربه مهلک ایران به شبکه جاسوسی سیا در سال ۹۲، به بررسی جدیدترین ضربه وارده بر پیکر این سازمان جاسوسی در سال ۹۷ پرداخته و نشان می‌دهد که در این سال، جامعه اطلاعاتی ایران و در رأس آن وزرات اطلاعات ایران توانست شبکه جدیدی از جاسوس‌های سیا که در مراکز حساس کشور فعالیت می‌کردند شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع قضایی دهد.

این مستند با اشاره به اینکه این ضربه در حالی به بدنه این شبکه جاسوسی در ایران وارد شده است که آمریکا بیش از هر زمان دیگری نیاز به اطلاعات موثق از مراکز حساس کشور دارد تا در جنگی که علیه ملت ایران به راه انداخته است بتواند تصمیم‌های کارسازتری بگیرد، به بررسی تصمیم‌های خلق الساعه و بعضاً عجیب و غریب دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در قبال ایران می‌پردازد که بی‌شک ناشی از عدم دسترسی وی به اطلاعات درست است.

در مستند «شکار جاسوس‌ها» وزیر اطلاعات ایران به شرح ماوقع پرداخته که از نکته‌های بسیار مهمی که وی به آن اشاره می‌کند و به نوعی دلیل موفقیت ایران در عرصه ضد جاسوسی به حساب می‌آید، می‌توان تغییر سیاست وزارتخانه از ضد جاسوسی تدافعی به ضد جاسوسی تهاجمی را نام برد.

در این حالت، ایران توانسته با اشراف بر عملکرد افسران و جاسوسان سیا در خارج از مرزهای کشور و نفوذ در خود سازمان سیا، از نقشه‌های آنها مطلع شود، عوامل آنها را در داخل رصد و  شناسایی کند و در نتیجه ضمن وارد کردن ضربه‌های سهمگین آنها را در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام بگذارد.

در این مستند همچنین با برخی از جاسوس‌های سیا که در عملیات اخیر دستگیر شده‌اند، گفت‌وگو صورت گرفته است که این افراد در اعترافات خود، از نحوه جذب، آموزش‌های دیده شده، حوزه جاسوسی و دیگر موارد مرتبط با جاسوسی پرده برمی‌دارند. ‌

مستند «شکار جاسوس‌ها» به تهیه‌کنندگی مهدی عرب سه شنبه ۱ مرداد ماه ساعت ۰۶:۰۰ به وقت تهران به مدت ۲۵ دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می شود و تکرار آن سه شنبه ساعت ۱۷:۰۰، پنجشنبه ساعت ۱۱:۰۰، جمعه ساعت ۰۸:۰۰ و شنبه ساعت ۱۹:۰۰ روی آنتن خواهد رفت.

این مستند همچنین دوشنبه هفته جاری ۳۱ تیر از شبکه یک سیما پخش می‌شود.


موضوع : اخبار هنری
برچسب : , , ,
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 29ام, 1398