جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

مبنا و معیار روشنی در حوزه نظارتی نداریم

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: ما در حوزه نظارتی به عنوان نمایندگان مردم مبنا و معیار روشنی نداریم تا گام‌های مختلف فرآیند را بررسی کنیم.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت) علی اعطا در صد و پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به بررسی طرح الزام شهرداری به ارائه لایحه فرایند صدور پروانه عملیات ساختمانی و گواهی‌های پایان کار ساختمانی اظهار کرد: این طرح در اردیبهشت ۹۸ با امضای ۱۶ نفر از اعضای شورای شهر تقدیم هیأت رئیسه و پس از ارجاع به کمیسیون معماری و شهرسازی در صحن ارایه می شود.

او با بیان اینکه در بحث صدور پروانه عملیات ساختمانی و گواهی های صادر شده هم اکنون فرآیند به تصویب شورا نرسیده است، افزود: ما در حوزه نظارتی به عنوان نمایندگان مردم مبنا و معیار روشنی نداریم تا گام‌های مختلف فرایند را بررسی کنیم.

رییس کمیته معماری و طرح های شهری شورای شهر تهران گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده بعضا در مناطق مختلف وحدت رویه نیست و در برخی از بخش‌ها فرآیند غیرشفاف صورت می‌گیرد از طرفی در شورای شهر نیز روشن نیست که کمیسیون توافقات کجای فرآیند صدور پروانه قرار دارند و یا در چه مرحله‌ای شوراهای معماری ورود می‌کند و حدود اختیارات آنها چیست؟ بنابراین در طول فرآیند نمی‌توانیم نظارت کنیم.

اعطا ادامه داد: فرایند صدور پروانه که محل مراجعه بخش عمده ای از شهروندان است تحت عنوان یک ماده واحده و یک تبصره باید در شورای شهر به تصویب برسد.

او با بیان اینکه رویکرد ها باید به گونه ای باشد که زمان بندی مشخص وجود داشته باشد و بخش های زاید حذف شود و از اعمال سلیقه جلوگیری به عمل آید، تاکید کرد: تفسیرپذیری از این فرآیند باید حذف شود و همه گواهی ساختمانی و پروانه‌ها همچنین مقاوم‌سازی و گواهی پایان کار و عدم خلافی فرآیند آن باید به تصویب شورا برسد.


موضوع : اخبار سلامت

نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 30ام, 1398