جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

به گزارش ورزش سه ، امی‌ین در سومین حضور متوالی‌اش در لیگ فرانسه ماجراجویی تازه‌ای را آغاز کرده است. کریستف پلیسیه که امی‌ین را به لوشامپیونا رساند و دوران گذار را با این تیم طی کرد، در پایان فصل گذشته جدا شد و هدایت تیم در فصل جدید به لوکا السنر، مربی جوان و جاه‌طلب اهل اسلوونی سپرده شده است. او ماموریت دارد امی‌ین را که توانسته دو فصل متوالی در دسته اول بماند و راه و رسم بازی بزرگان را بیاموزد به رده‌های بالاتری در جدول برساند و البته تیم را با تفکری تهاجمی‌تر به زمین بفرستد.


در فاصله‌ای کمتر از یک ماه تا شروع فصل جدید، امی‌ین نخستین اردوی تدارکاتی‌اش را در توکه پشت سر گذاشت و پس از یک بازی تدارکاتی و پیروزی 1-2 مقابل «بولونی سورمر» راحت‌تر می‌توان درباره برنامه‌های این مربی صحبت کرد.


سایت «11 امی‌ینوا» که وضعیت این تیم را به طور دقیق در نظر دارد، پس از این بازی دوستانه درباره شرایط این تیم در فصل جدید و بازیکنان خطوط مختلف گزارشی منتشر کرده است.


از نگاه این سایت با اضافه شدن یک مهاجم جدید انتظار می‌رود سامان قدوس در نقش مهاجم مکمل بازی کند، چرا‌که این مربی فعلا روی دو سیستم 2-4-4 و 1-3-2-4 نظر دارد.


در این گزارش آمده است: «پرداخت 5 میلیون یورو برای جذب سرهو گیراسی یک خرید تاریخی برای امی‌ین است و باشگاه هرگز چنین رقمی را برای یک بازیکن پرداخت نکرده بود. مهاجم تیم امید فرانسه در بازی دوستانه با بولونی زننده هر دو گل بود و می‌تواند گزینه اول خط حمله باشد. با نمایش خوب گیراسی باشگاه در صورتی که پیشنهادی بیش از 10 میلیون یورو برای موسی کوناته دریافت کند، او را می‌فروشد. در این شرایط سامان قدوس می‌تواند در نقش مهاجم مکمل یا پست 5/9 بازی کند.»


السنر هم بعد از این بازی دوستانه درباره بازیکنان مختلف تیمش صحبت کرد. این مربی در هر نیمه یازده بازیکن مختلف را به زمین فرستاد (به جز یک بازیکن) و قدوس در نیمه دوم برای امی‌ین بازی کرد که تیم از آرایش 1-3-2-4 استفاده می‌کرد.


السنر درباره محک زدن بازیکنان مختلف در دو نیمه گفت: «ترکیب تیم در هر دو نیمه متعادل بود و هر بار 7-6 بازیکن که می‌توانند در ترکیب اصلی باشند به میدان رفتند. بعد از یک هفته تمرین سخت بدنسازی این بازی برایم خوب بود.


به بازیکنان گفته بودم که این ترکیب‌ها معنای خاصی ندارد و آنها جایگاه‌شان را به مرور در تمرینات و بازی‌های بعدی باید به دست آورند.»


السنر در این مدت تاکید زیادی روی توپگیری سامان قدوس داشته و در این باره گفت: «البته همه بازیکنان باید در این مورد مشارکت کنند، چرا‌که سرآغاز فاز تهاجمی ماست. اگر در فاز دفاعی عملکرد خوبی داشته باشیم، شرایط بهتری برای حمله خواهیم داشت. من از سرهو و سامان خواستم که در منطقه‌ای باشند که حریف توپ را پخش می‌کند، یعنی دایره میانی زمین در نیمه خودی. ما باید این فضا را اشغال کنیم. ویژگی سامان جابه‌جایی‌های او بین خطوط، چرخش سریع و حرکت در عمق است. چند فرصت خوب با این کار به دست آوردیم و بارها او را در این نقطه صاحب توپ کردیم. این نقطه قوت اوست و از این نظر باید بهترین باشد.»


قدوس فصل گذشته بیشتر به‌عنوان گوش بازی می‌کرد، ولی مربی جدید بیشتر او را به‌عنوان مهاجم دوم (9.5) یا پست شماره 10 در نظر دارد. این خبر خوبی برای مارک ویلموتس است که نشان داده به استفاده از سیستم 1-3-2-4 تمایل دارد.


 علیرضا جهانبخش هم در برایتون به این پست منتقل شده و این یعنی تیم ملی دو شماره 10 آماده خواهد داشت.

 

آرمن ساروخانیان


موضوع : اخبار ورزشی
برچسب : , , , ,
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 29ام, 1398