جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

فرمانده مرزبانی ناجا کسانی که اقدام به قاچاق اسلحه و مشروبات الکی از مرزهای شمال غربی کشور می کنند را کوله‌بر ندانست و گفت: دستگاه قضایی با افرادی که با اظهار نظرهایشان مخل اجرای ماموریت های قانونی مرزبانی می شود، برخورد کند.

به گزارش ایسنا، سردار قاسم رضایی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار کرد: سال گذشته طرحی با همکاری مرکز پژوهش های مجلس مطرح شده که مورد استقبال سران قوا قرار گرفت و رئیس جمهور در این خصوص دستوراتی را به برخی از وزرا دادند. اگر این طرح به نتیجه برسد بخش اعظمی از مشکلات و نیازمندی های مرز تامین خواهد شد.

وی بیان کرد: در دو هفته قبل هفت فروند شناور نیمه سنگین وارد ناوگان شناوری ما در جنوب کشور شد و هماهنگی های لازم برای ورود ۹ شناور دیگه تا پایان سال انجام شده است.

رضایی با اشاره به ۸۷۵۵ کیلومتر مرز در کشور، افزود: در حوزه دیپلماسی، نشست های مرزی افزایش پیدا کرده است.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به تردد زائرین اربعین از مرزهای کشور، گفت: امسال به دنبال این هستیم که مرز خسروی را فعال کنیم تا خدمات رسانی به زائرین اربعین تسهیل شود. بسترسازی لازم از سوی ما انجام شده و اگر از سمت عراق نیز این آمادگی فراهم شود، مرز خسروی را باز می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: برآورد شده که امسال در افغانستان بیش از ۹۰۰۰ تن مواد مخدر تولید شود که این عدد بسیار بالایی است و فشار در مرزهای ما با این کشور را بیشتر می کند. در سه ماه گذشته بیش از ۲۲ تن مواد مخدر در مرزهای شرقی کشور کشف شد.

رضایی با اشاره به تلاش‌های مرزبانی در مقابله با قاچاق کالا و ارز، اظهار کرد: در بحث مقابله با قاچاق کالای هدف و کالای اساسی موفقیت های زیادی داشتیم و بعضاً این کشفیات تا شش برابر افزایش داشته است.

وی به موضوع قاچاق کالا به صورت انفرادی در مرزهای شمال غربی کشور اشاره کرد و گفت: ما با این افراد بر اساس قانون مقابله می کنیم. از برخی از آنها مشروبات الکی و سلاح کشف می کنیم و با برخی نیز درگیری مسلحانه داریم.

فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: وقتی با اینها مقابله می کنیم برخی ها ناآگانه و یا آگاهانه با اهدف مغرضانه اعلام می کنند که مرزبانان کوله‌بران را می کشند. در واقع اینها کوله‌بر نیستند و کسانی که می گویند اینها کوله‌بر هستند، باید به مردم اعلام کنند که این افراد به چه عنوان کوله بر هستند؟ کوله‌بر کالاهای خاصی را در زمان و مکان مشخصی جابه جا می کند ولی اینهایی که ما با آنها مقابله می کنیم اقدام به حمل مشروبات الکلی، سلاح و بعضاً مواد منفجره می کنند و کوله‌بر واقعی نیستند.

رضایی گفت: کسانی که با اظهار نظرهایشان فضای مجازی را پر می کنند، نمی توانند برای ما مانع تراشی کنند. از دستگاه محترم قضایی درخواست می کنیم با کسانی که مخل اجرای ماموریت های قانونی مرزبانی هستند و فضاسازی های مسموم ایجاد می کنند، برخورد قانونی کند.

وی با تاکید بر اهمیت آگاهی مرزنشیانان از قوانین و مقررات مرزی، تصریح کرد: در استان گلستان مشکل تردد غیر مجاز و قاچاق کالا نداریم.

انتهای پیام


موضوع : اخبار حوادث
برچسب : , , , , , ,
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 27ام, 1398