جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

این موسسه که از سال ۱۳۰۳ در حصارک کرج فعالیت دارد ، تاکنون با کمک محققان و پژوهشگران خود خدمت ارزشمندی به جامعه بشری  و کشور کرده است .

براین اساس همه ساله شمار زیادی از مسئولان و محققان کشورهای مختلف جهان و منطقه با سفر به استان البرز از مجموعه فعالیت های این موسسه بازدید و تفاهم نامه های همکاری امضاء می کنند.

در تازه ترین رویدادهای علمی و اقتصادی این موسسه بازدید هیات علمی از کشور عمان به چشم می خورد که برای انعقاد تفاهم نامه به ایران سفر کرده است.

عضو هیات علمی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از امضای تفاهم نامه همکاری های مشترک بین این موسسه و دانشگاه نزوی کشور عمان به ویژه در زمینه شناسایی زهر و تولید پادزهر تا ۲ ماه آینده خبر داد.

 دکتر عباس زارع میرک آبادی در حاشیه بازدید یک هیئت علمی از دانشگاه نزوی عمان از موسسه رازی، گفت: این برنامه به درخواست هیات عمانی و با هدف ایجاد ارتباط دو جانبه و بررسی شرایط انعقاد تفاهم نامه همکاری های متقابل و اجرای پروژه های مشترک بین موسسه رازی و دانشگاه نزوی کشور عمان برگزار شد.

وی افزود: تا ۲ ماه آینده تفاهم نامه همکاری با حضور دکتر علی اسحاقی رئیس موسسه رازی در دانشگاه میزبان به امضا خواهد رسید و همکاری های دو جانبه آغاز خواهد شد.

زارع میرک آبادی با بیان اینکه دانش موجود در موسسه رازی برای پیشبرد اهداف این دانشگاه در زمینه پادزهر و زهر کارآمداست، یادآور شد: موسسه رازی نیز می تواند با مشارکت دانشگاه نزوی، برخی از طرح های تحقیقاتی یا تولیدی خود را با استفاده از امکانات و تجهیزات موجود در این دانشگاه پیش ببرد.

عضو هیات علمی موسسه رازی خاطرنشان کرد: دانشگاه نزوی، یک دانشگاه بین المللی است و با دانشگاه لیورپول کشور انگلستان در پروژه های متعدد همکاری و مشارکت دارند گرچه موسسه رازی به لحاظ دانش علمی در زمینه پادزهر و زهر پیشرو و برجسته است اما این دانشگاه نیز از امکانات مناسبی در بخش بیولوژیک برخوردار است که می توانیم از آن بهره مند شویم.

46


موضوع : اخبار گوناگون
برچسب : ,
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ مرداد 2ام, 1398