جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

قانونگذار ارشد حزب دموکرات در کنگره آمریکا با رد این تصور که دموکراتها ناگزیرند تا پیش از انتخابات ۲۰۲۰ در مورد استیضاح رئیس جمهور تصمیم گیری کنند، تأکید کرد که هیچ ضرب الاجلی وجود ندارد.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، در شرایطی که برخی از دموکراتهای کنگره در مورد اتمام فرصت برای استیضاح «دونالد ترامپ» تا قبل از آغاز شدن فصل انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 هشدار می دهند؛ «جرالد نادلر» رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در پاسخ به این پرسش که آیا برای استیضاح ترامپ ضرب الاجلی وجود دارد، گفت که «یک چنین ضرب الاجلی وجود ندارد و کمیته تحت ریاست وی مسئول آغاز کردن هرگونه روند استیضاح است».

از سوی دیگر، قانونگذاران دموکرات خواهان تمرکز بر فعالیتهای انتخاباتی خود با هدف حفظ اکثریت در انتخابات نوامبر 2020 هستند و به خوبی آگاهند که روندهای قانونی چندماهه برای استیضاح رئیس جمهور در مسیر این فعالیتها اختلال ایجاد خواهد کرد.

با این حال کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در حال بررسی نتایج تحقیقات «رابرت مولر»، بازپرس ویژه پرونده تبانی تیم انتخاباتی ترامپ با مقامات مسکو است که در جریان تحقیقات خود چندین مورد تماس میان تیم ترامپ با مقامات روسیه یافته است.

نادلر در خصوص نتایج این تحقیقات گفت که «دفاع از قانون اساسی در برابر این گونه اعمال نامشروع و خلاف قانون اساسی بر ما واجب است و لازم است مطمئن شویم رئیس جمهوری که این خلاف را انجام داده، تاوان آن را بپردازد تا اینگونه اقدامات برای رئیس جمهور بعدی وجهه هنجاری و قانونی نیابد».


این مطلب برایم مفید است

موضوع : اخبار سیاسی
برچسب : , ,
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ مرداد 6ام, 1398