جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

به گزارش افکارنیوز،

جرالد ندلر، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا ، روز یکشنبه گفت با استناد به گزارش رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده دخالت ادعایی  روسیه در انتخابات ۲۰۱۶، معتقد است «شواهد قابل‌ توجهی» وجود دارد که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا مرتکب جرایم و تخطی‌های جدی شده است.

اخبار بین الملل- او قصد دارد از رابرت مولر بخواهد این شواهد را در جلسه استماع کنگره در روز چهارشنبه آینده ارائه کند.

رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا همچنین گفته است: «دولت باید پاسخگو باشد و هیچ رئیس جمهوری نمی‌تواند فراتر از قانون باشد.»

اظهار این مقام مجلس نمایندگاه آمریکا بسیار مهم تلقی می‌شود، زیرا شواهدی از چنین جرایم جدیی که او از آن‌ها سخن می‌گوید می‌تواند برای دموکرات‌ها اگر بخواهند فرایند استیضاح ترامپ را دنبال کنند، بکار آید.

هفته پیش و در جریان درخواست به رای گذاشتن استیضاح ترامپ فقط ۹۵ نفر به این پیشنهاد رای موافق دادند و ۳۳۲ نماینده رای مخالف دادند.

مولر به مدت تقریبا ۲ سال تحقیقاتی را درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ پیش برد و گزارش کامل او در ماه آوریل (فروردین-اردیبهشت) منتشر شد که در آن از ارتباطات روس‌ها با کارزار انتخاباتی ترامپ سخن گفته شده است، اما شواهدی قطعی بر عمل مجرمانه یافت نشده است. با این حال مولر گفته است که نمی‌توان هم گفت که او مرتکب جرمی نشده است.

اکنون  به گفته ندلر، کنگره‌ می‌خواهد او را احضار کند تا پرسش‌های خیلی ویژه‌ای از او درباره این ارتباطات بپرسد.

 


موضوع : اخبار جهان
برچسب : , , , , ,
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 31ام, 1398