جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بودجه فرهنگی و دانشجویی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ناچیز بوده و کمتر از یک درصد از کل بودجه این وزارتخانه را شامل می‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر سیما سادات لاری در حاشیه همایش روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور  گفت: اکنون سرانه دانشجویی این وزارتخانه ۳۲ میلیون ریال تعریف شده است که در برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور کمتر از این رقم است که این موضوع مشکلات زیادی در اجرای برنامه‌های فرهنگی، رفاهی و ورزشی دانشگاه‌ها درپی داشته است.

وی افزود: این موضوع در همایش روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی که برگزار شد، طرح و بررسی شد، همچنین وزیر بهداشت برای افزایش بودجه معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور و تفکیک آن از حوزه آموزش قول مساعد داده‌اند.

لاری با اشاره به فرسودگی خوابگاه‌های دانشجویی و مشکلات بخش تغذیه  گفت: هر ساله، هزینه زیادی صرف تعمیر و بازسازی خوابگاه‌های دانشجویی می‌شود.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، دکتر لاری با اشاره به شرایط اقتصادی، تصریح کرد: در شرایط کنونی به دلیل فشارهای اقتصادی زیادی که بر روی خانواده‌ها و به تبع آن دانشجویان است، میزان استفاده از سلف‌های دانشجویی ۳۰ درصد نسبت به گذشته افزایش یافته است که این موضوع بار مالی بیشتری را به سیستم اعمال کرده است. البته برای افزایش سطح کیفیت غذا دانشجویان و کاهش هزینه‌های پخت غذا راه‌کارهایی نظیر گسترش سلف‌های خودگردان و صنعتی‌شدن پخت غذا در این خصوص پیش‌بینی می‌شود.

لاری با اشاره به خطر آسیب‌های اجتماعی و آسیب‌های فضای مجازی و مشکلات روحی و روانی برخی از دانشجویان، عنوان کرد: گسترش ورزش‌های همگانی و قهرمانی یکی از راه‌کارها در  زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی، فضای مجازی و مشکلات روحی و روانی برخی دانشجویان است، اما اقدامات انجام شده در این خصوص کافی نیست.

وی اظهار کرد: در سال‌های اخیر همه دانشجویان جدیدی که وارد دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور شده‌اند، پایش سلامت‌روان می‌شوند و اگر در معرض خطر باشند، مداخلات لازم جهت بهبود وضعیت روانی آنها انجام خواهد شد.

انتهای پیام


موضوع : اخبار گوناگون
برچسب : , ,
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ مرداد 4ام, 1398