جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

به گزارش افکارنیوز،

محمد راستاد مدیر عامل سازمان بنادر و دریا‌نوردی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از سرمایه گذاری‌ها و اپراتوری‌های بنادر مهم کشور توسط بخش خصوصی انجام می‌شود گفت: سازمان بنادر سعی می‌کند از تمامی ظرفیت‌های بخش خصوصی در جهت توسعه بنادر و سواحل کشور استفاده کند.

 

اخبار اقتصادی- وی ادامه داد: در تعدادی از بنادر که دارای پس کرانه‌های طولانی هستند شرایط را برای سرمایه گذاری‌های صنعتی و تولیدی فراهم کند تا ارزش افزوده زیادی در این حوزه فراهم شود.

 

راستاد با اشاره به اینکه تا امروز بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی در بنادر کشور صورت گرفته است، گفت: مهمترین برنامه‌های سازمان بنادر توسعه پس کرانه‌ها برای فعالیت‌های تولیدی، توسعه‌ای و لجستیکی است و بیشترین تمرکز سازمان بنادر در این حوزه برای اراضی ۲ هزار و ۴۰۰ هکتاری بندر شهید رجایی است.

 

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: سازمان بنادر اراضی پشتیبانی خود از جمله بندر شهید رجایی، بندر امیر‌آباد، بندر بوشهر و بندر چابهار را برای توسعه فعالیت‌های تولیدی در نظر گرفته است.

 

وی تاکید کرد: سیاست‌های تعرفه‌ای برای کشتی‌ها و ورود کالا‌ است و سرمایه گذاری ها در این بخش توسط اپراتوری‌های بخش خصوصی انجام می‌شود و مدل‌های مالی در این حوزه به گونه‌ای است که سرمایه‌ها به صورت ثابت مانده و برای سرمایه گذاران توجیه اقتصادی داشته باشد.

 

راستاد ادامه داد: سایر بخش‌ها هم در این زمینه متناسب با فعالیت‌های بنادر سرمایه گذاری می‌کنند.

 

وی گفت: اسکله‌های شناوری برای فعالیت‌های گردشگری آماده شده و در بندر انزلی این اسکله‌ها هم اکنون آماده بهره‌برداری جهت استفاده گردشگران فراهم شده است.

 

مدیر عامل سازمان بنادر و دریا‌نوردی درباره توسعه گردشگری دریایی در پایان گفت: بسته گردشگری برای بندر فریدون کنار از سوی سرمایه گذاران آماده شده است و با ورود بخش خصوصی به این حوزه فعالیت‌ها در حوزه گردشگری تقویت می‌شود.

 


موضوع : اخبار اقتصادی
برچسب : , ,
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 28ام, 1398