جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

آی سینما: با معرفی نامزدهای جوایز امی که به اسکار تلویزیونی شهرت دارد، فصل هشتم سریال «بازی تاج و تخت» با ۳۲ نامزدی به رکوردی خارق‌العاده دست یافت و تاریخ ساز شد. این نخستین بار است که یک فصل از یک مجموعه تلویزیونی این تعداد نامزدی به دست می‌آورد. این رکورد قبلا در اختیار سریال «آبی پوشان اداره پلیس نیویورک» بود که در سال ۱۹۹۴ توانست ۲۶ نامزدی جوایز امی را به دست آورد.

در حالی که فصل آخر «گات» با واکنش منفی تعداد قابل توجهی از هوادارانش مواجه شد، این تعداد کاندیداتوری در جوایز امی می‌تواند موفقیت بزرگی برای شبکه اچ‌بی‌او باشد. این سریال حماسی-فانتزی در طول هشت فصل پخش در مجموع ۱۶۱ نامزدی در جوایز امی کسب کرده که کمیاب است.

امسال علاوه بر بخش سریال‌های درام، «بازی تاج و تخت» در رشته‌های مربوط به بازیگری درام هم پیشتاز مطلق شده است. چهار نامزدی در رشته بهترین بازیگر نقش مکمل زن درام برای گندولین کریستی، لینا هیدی، سوفی ترنر و میسی ویلیامز و سه نامزدی در رشته بهترین بازیگر نقش مکمل مرد درام برای الفی آلن، نیکلای کاستر والدو و پیتر دینکلج به دست آمده. کاریس ون هوتن هم در رشته بازیگر مهمان کاندیدا شده و دو ستاره اصلی فصل‌های اخیر یعنی کیت هرینگتن و امیلیا کلارک هم در رشته‌های بازیگر نقش اصلی مرد و زن نامزد شده‌اند. این در حالی‌ست که این دو قبلا در رشته‌های بازیگر مکمل کاندیدا می‌شدند.

به این ترتیب چهار بازیگر «گات» (کریستی، ترنر، آلن و هوتن) برای نخستین بار کاندیدای جایزه امی شدند.

نکته جالب این که تا به حال فقط یک بازیگر برای «بازی تاج و تخت» جایزه امی برده که پیتر دینکلج بوده؛ او پیش از این هفت باز نامزد جایزه نقش مکمل مرد شده و سه بار این جایزه را به خانه برده بود. حالا او برای بازی در نقش تیریون لنیستر برای هشتمین بار کاندیدای امی شده است.

رکورد سکنی «بازی تاج و تخت» باعث شد که شبکه اچ‌بی‌او با مجموع ۱۳۷ نامزدی برای محصولات خود از سایر رقبا در جوایز امسال پیشی بگیرد و اول شود. نتفلیکس با ۱۱۷ کاندیداتوری در مقام دوم است.

9417


موضوع : اخبار هنری
برچسب : , , , , ,
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 26ام, 1398