جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

به گزارش خبرگزاری فارس، جنگ فقط داستان ویرانی‌ها نیست. گاهی می‌تواند روایت بزرگترین سازندگی‌ها باشد. «شکار کرکس‌ها» اثر سردار محمد ستاری وفایی، موسس قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) که به تازگی توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شده است، ثابت می‌کند تاریخ دفاع مقدس مملو از این سازندگی‌هاست.

ماجراهای این کتاب از جبهه‌های غرب کشور آغاز می‌شود و پایان آن به عملیات خیبر می‌رسد و در کنار آن چند روایت از حوادث قبل از پیروزی انقلاب و جریان درگیری با گروهک دموکرات در منطقه غرب کشور هم آمده است.

پس از «شبیخون به خفاش»، کتاب «شکار کرکس‌ها» دومین اثر منتشرشده از سردار محمد ستاری‌ وفایی است که گوشه‌ای جدید از رشادت‌های دوران دفاع مقدس را روایت می‌کند.

در بستر اصلی داستان چند داستان فرعی دیگر که هر کدام به لحاظ محتوایی قرابتی با داستان اصلی دارند ولی در عین حال کاملا مجزا از داستان اصلی هستند گنجانده شده است. شاه بیت این کتاب را باید در انتهای آن که به روایت ساخت پل خیبر می‌پردازد جستجو کرد. پل خیبر سازه‌ای مهندسی به طول ۱۴ کیلومتر بود که زیر آتش دشمن ساخته شد و همه دنیا را مبهوت کرد تا جایی که صدای آمریکا وقتی ۱۳ کیلومتر از پل نصب شده بود گفت: «بزرگترین پل تاکتیکی تاریخ جنگ‌های دنیا به دست ایرانی‌ها برروی هورالهویزه در حال نصب و اتمام است.» و در رسانه‌های بیگانه نوشتند: ایرانیانی که در زمان خشایارشاه اولین پل شناور جهان را بر روی تنگه داردانل احداث کرده بودند، این حماسه را با بزرگترین پل تاکتیکی بر روی هورالهویزه تکرار کردند …” حالا حتماً خواندن این روایت در قالب رمان جذاب و دلنشین خواهد بود.

برشی از کتاب:

طول پل دقیقا ۱۴ کیلومتره…
گفتم ۱۴ تابلو به نام چهارده معصوم بنویسید و هر کیلومتر یکی نصب کنید.
داشتیم قطعه‌های پل را توی کیلومتر ۱۳ نصب می‌کردیم که صدای آمریکا توی خبر فارسی گفت: «بزرگ‌ترین پل تاکتیکی تاریخ جنگ‌های دنیا به دست ایرانی‌ها به روی هور الهویزه در حال نصب و اتمام است…»
ان شاالله فردا کار پل تمام می‌شود.
(۲۵اسفند ۱۳۶۲)

«شکار کرکس‌ها» داستان حماسه‌سازانی است که کمتر اسمی از آن‌ها به میان آمده است.
این کتاب، در قالب داستانی در ۴۴۸ صفحه و به قلم محمد ستاری وفایی، توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

علاقمندان برای تهیۀ این کتاب می‌توانند از طریق سایت manvaketab.ir با ۲۰ درصد تخفیف، اقدام کنند.

انتهای پیام/


موضوع : اخبار فرهنگی
برچسب :
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ مرداد 7ام, 1398