جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

خطرات بیماری بدون علامت فشار خون باید مورد توجه قرار گیرد

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به اجرای برنامه کنترل فشار خون در کشور، گفت: مردم باید از خطرات بیماری بدون علامت فشار خون آگاه شوند.

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، علی نوبخت، صبح دوشنبه در افتتاحیه آموزشی پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیر واگیر که در ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، افزود: با توجه به شعار سازمان جهانی بهداشت که پیشگیری مقدم بر درمان است، در این دوره از مدیریت وزارت بهداشت شاهد هستیم که رویکرد وزیر به این سمت گرایش دارد.

وی با اشاره به تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای تمام ایرانی‌ها، گفت: امروز نیز شاهد افتتاح سامانه مصور سازی اطلاعات جمعیتی سلامت و بیماری در ایران هستیم که کار ارزشمندی در مسیر کنترل بیماری‌های غیر واگیر در کشور است.

نوبخت با تاکید بر حمایت کمیسیون متبوع خود و مجلس شورای اسلامی‌ از برنامه‌های وزارت بهداشت، تصریح کرد: امروز نیاز داریم که به برنامه بهداشتی و پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر، توجه بیشتری داشته باشیم تا مردم ما کمتر نیاز به درمان داشته باشند.

وی با اشاره اجرای برنامه کنترل فشار خون در کشور، گفت: ما باید بتوانیم مردم را از این بیماری خطرناک اما بدون علامت، آگاه کنیم.

نوبخت افزود: دستاوردهای این برنامه ملی در سال‌های آینده نمایان خواهد شد.(مهر)


موضوع : اخبار سلامت

نویسنده :ایران نیوز در تاریخ مرداد 7ام, 1398