جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

معاون مالکیت فکری وزیر دادگستری در نشست تخصصی مالکیت فکری آشنایی با مبانی و اصول ثبت نشانه های جغرافیایی و علایم تجاری در اردبیل با اشاره به اهمیت مالکیت فکری در حوزه‌های مختلف به ویژه میراث فرهنگی، گفت: میراث فرهنگی باید ابزاری برای تحصیل ثروت در جامعه باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از وزارت دادگستری، محمود حکمت‌نیا توجه به ایده‌های دانش بنیان، توجه اقتصادی بر پایه علم و درآمدزایی از مسیردانش را ضروری دانست و گفت: بهترین روش برای پیاده سازی ایده‌های اقتصادی به ویژه اقتصاد مقاومتی در کشور حمایت از تجاری سازی این ایده‌ها است که قدم اول برای آن ثبت مالکیت فکری برای آنها است.

وی افزود: ما در کشور ایده‌ها و خلق ثروت بسیاری داریم اما تاکنون بسیاری از آنها ثبت اختراع نشده‌اند و مالکیت فکری آنها مشخص نیست.

حکمت نیا با تاکید به نقش میراث معنوی در اشتغال‌زایی اظهار کرد: در وضعیت کنونی بیش از هر چیز مردم به درآمد پایدار نیازمند هستند و میراث فرهنگی می‌تواند به عنوان یکی از فرصت‌های اشتغال‌زایی مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: در این حوزه قوانینی در گذشته وجود داشت اما این قوانین نیازمند اصلاحات اساسی بود که این کار در ماه های اخیر انجام شده است.

معاون مالکیت فکری وزیر دادگستری با اشاره به ظرفیت های ویژه اردبیل گفت: لازم است مسئولان استانی برای حمایت از اقتصاد استان نسبت به رسمیت بخشیدن به این موارد اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در ادامه افزود: تاکید ما آمادگی و اطلاع استانداران و مسئولان اجرایی استان‌ها است و ضروری است پرونده‌های حقوقی، تجاری و جغرافیایی تشکیل شود.

به گفته حکمت نیا تداوم این موضوع موجب احصای نقشه جغرافیایی میراث معنوی استان‌ها خواهد شد و در عین حال فرصت صیانت از میراث معنوی و فرهنگی کشور نیز تسهیل می‌شود.

انتهای پیام


موضوع : اخبار گردشگری
برچسب :
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ مرداد 6ام, 1398