جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

پلیس کانادا در جریان تعقیب دو نوجوان مظنون به قتل‌های مرموز در بزرگراهی دورافتاده واقع در شمال این کشور، تحقیقات خانه به خانه خود را در یک منطقه‌ روستاییِ شمال استان “منیتوبا” آغاز کرده و امید دارد این تحقیقات بتواند به کسب سرنخ‌هایی از محل اختفای این دو مظنون ختم شود.

به گزارش ایسنا، جست‌و جو و تحقیقات خانه به خانه برای یافتن این دو نوجوان مظنون به قتل تا ۷۲ ساعت آینده ادامه خواهد داشت.

پلیس کانادا عملیات تعقیب این دو مظنون به قتل سه نفر با ملیت‌های مختلف را از استان “بریتیش کلمبیا” آغاز کرده و با طی کردن بیش از ۳۰۰۰ کیلومتر اکنون به استان “منیتوبا” رسیده است.

پلیس کانادا احتمال می‌دهد که ساکنان منطقه بدون قصد به این دو مظنون کمک کرده باشند. هم‌چنین به احتمال زیاد این دو نوجوان هنوز در شهر “گیلم” استان “منیتوبا” بوده و از این منطقه خارج نشده‌اند. هر چند پلیس تمام احتمالات را در نظر می‌گیرد.

روز گذشته (شنبه) پلیس این کشور از جست‌وجوی بیش از ۱۰۰ خانه و تمامی ساختمان‌های بزرگ و متروکه شهر “گیلم” خبر داد.

پلیس کانادا هم‌چنین با اشاره به این که به احتمال زیاد این مظنونین که خطرناک و مسلح هستند، تغییر چهره داده‌اند، از تمامی ساکنان منطقه خواسته تا در صورت مشاهده آن‌ها و هر گونه سرنخ دیگر بلافاصله با پلیس تماس بگیرند.

“گیلم” شهری بسیار پرتراکم با جمعیتی حدود ۱۰۰۰ نفری و شرایط جغرافیایی بسیار چالش‌برانگیز است که همین امر عملیات تعقیب را دشوار ساخته است.

سخنگوی پلیس کانادا اعلام کرده که انتشار خبرهای اشتباه و شایعات بسیار در ارتباط با این پرونده منجر به ایجاد ترس و وحشت در سراسر استان “منیتوبا”ی این کشور شده است.

“کام مک لئود” ۱۹ ساله و “بریر اشمگلسکی” ۱۸ ساله کانادایی مظنون به قتل “لوکاس فولر” ۲۳ ساله‌ی اهل استرالیا و “چینا دیز” ۲۴ ساله‌ی آمریکایی و هم‌چنین “لئونارد دیک”‌ ۶۴ ساله کانادایی هستند که اجسادشان در اواسط ماه ژوئیه در امتداد بزرگراهی دور افتاده در شمال کانادا کشف شد.

بنا بر گزارش سن‌ان‌ان، با توجه به کشف کامیون سوخته شده این دو نوجوان در امتداد همان بزرگراه ابتدا تصور شد این دو نوجوان خودشان قربانی این پرونده بوده و مفقود شده‌اند اما با کشف سرنخ‌های بیشتر احتمال داده شد که این دو نفر در واقع قاتلان سه قربانی پرونده هستند که در حال حاضر متواری شده‌اند.

انتهای پیام


موضوع : اخبار حوادث
برچسب : ,
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ مرداد 6ام, 1398