جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به فرا رسیدن روز جهانی هپاتیت، گفت: یکی از توصیه‌های سازمان جهانی بهداشت این است که کشورها باید ویروس هپاتیت C را تا سال ۲۰۳۰ حذف کنند و خوشبختانه داروی درمان هپاتیت C در کشور تولید می‌شود.

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر رضا ملک زاده در آیین راه اندازی همزمان دفاتر و واحدهای مالکیت فکری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و آغاز حذف هپاتیت سی در کشور از شهر رفسنجان، اظهار کرد: ایران یکی از کشورهایی است که برای حذف هپاتیت C برنامه ریزی کرده و خوشبختانه داروی معالجه این بیماران در کشور تولید می‌شود و تحت پوشش بیمه قرار دارد.

وی افزود: در مرحله اول تولید داروی ایرانی هپاتیت C، یک هزار و ۴۰۰ نفر تحت درمان قرار گرفتند که ۹۸ درصد از آنها معالجه شدند اما در مرحله ملی، به سراغ مخزن این ویروس از گروه‌های آسیب پذیر از جمله زندانیان و معتادان خواهیم رفت.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه تلاش ما این است که شهرهای بدون هپاتیت C در کشور داشته باشیم، افزود: خوشبختانه در رفسنجان با همکاری وزارت بهداشت، خیرین سلامت، پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد و همچنین شرکت مس سرچشمه رفسنجان، به دنبال حذف ویروس این بیماری هستیم و برآورد کرده ایم که در این شهر، ۵ هزار نفر بیشترین احتمال ابتلا به این ویروس را داشته باشند و ۵۰۰ بیمار، شناسایی و درمان شوند.


موضوع : اخبار سلامت

نویسنده :ایران نیوز در تاریخ مرداد 6ام, 1398