جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ده‌ها هزار نفر از مردم الجزائر روز جمعه (دیروز) با برگزاری تظاهراتی خواستار اجرای اصلاحات ریشه‌ای در کشور و برکناری عناصر دوره «عبدالعزیز بوتفلیقه» از قدرت شدند.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، معترضان با سر دادن شعارهایی خواستار وجود دموکراسی و حاکمیت قانون در کشور شده و از مسؤولان کشور خواستند تا در آستانه برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری به صدای مردم گوش فرا دهند.

ارتش الجزائر سعی کرده با کمک دستگاه قضایی با محاکمه کردن تعدادی از مسئولان ارشد سابق از جمله «احمد اویحیی» و «عبدالمالک سلال» نخست‌وزیران سابق به اتهام فساد مالی، اندکی از خشم معترضان بکاهد.

از زمان استعفای «عبدالعزیز بوتفلیقه» در تاریخ دوم آوریل گذشته که تحت فشار افکار عمومی صورت گرفت، مردم الجزائر خواهان برکناری عناصر دوره بوتفلیقه از جمله «عبدالقادر بن صالح» رئیس‌جمهور انتقالی، «نورالدین بدوی» و «احمد قاید صالح» رئیس ستاد مشترک هستند.

پیش از این قرار بود انتخابات ریاست‌جمهوری چهارم جولای برگزار شود اما به دلیل آنکه هیچ کس برای این انتخابات نامزد نشد، این انتخابات به زمان دیگری موکول شد و دوره ریاست‌جمهوری بن صالح نیز تمدید شد.

انتهای پیام/ص


موضوع : اخبار جهان
برچسب :
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 29ام, 1398