جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

با توجه به بیوگرافی محسن چاوشی وی متولد ۸ مرداد ماه سال ۱۳۵۸ در خرمشهر می باشد. چاوشی را به عنوان یک خواننده، تهیه کننده موسیقی، آهنگساز، تنظیم کننده در سبک های پاپ و راک میشناسیم که به عنوان یک چهره برجسته در دنیای موسیقی ایرانی از او نام برده می شود.
محسن چاوشی اما اصلاتا کرد می باشد و به دلیل محدودیت های شغلی پدرش مجبور به مهاجرت بودند و شهر های زیادی مثل کرمانشاه، مشهد و تهران را برای سکونت انتخاب کرده است ولی زادگاه او خرمشهر می باشد و همیشه به این امر افتخار می کند. در سال ۱۳۸۸ محسن چاوشی و اسپاکو یوسفی با هم ازدواج کردند که حاصل ازدواج محسن چاوشی و همسرش ، فرزندی پسر به نام زانکو می باشد.

محسن چاوشی در دانشگاه رشته حسابداری خواند و توانست فوق دیپلم خود را اخد نماید و سریعا برای گراندن دوران خدمت اقدام کرد. بعد از این دوران شاهد انتشار اولین آلبوم او با  نام نفرین بودیم. نفرین شروعی برای فعالیت های هنری محسن چاوشی می باشد. ۵ سال بعد دوباره آلبوم دیگری از او آماده انتشار بود و این بار تمامی مجوز های لازمه را اخذ کرده بود. این آلبوم یه شاخه نیلوفر نام داشت.

جالب است بدانید که در بیوگرافی محسن چاوشی بیش از ۱۸۰ قطعه موسیقی به چشم میخورد که شامل ۱۱ آلبوم و تک ترک های بی نظیر و تاثیر گذار می شود.همچنین او جوایز ارزنده ای برای این آثار دریافت کرد که این ها همه نمایان گر استعداد بی نظیر اوست.

محسن چاوشی و همسرش

فعالیت حرفه‌ای در بیوگرافی محسن چاوشی

این خواننده بعد از درخشش خود با ترک هایی که منتشر می کرد، توسط کارگردان های بزرگ زیر نظر گرفته شد. این توجه به چاوشی باعث شد که آهنگ تیتراژ پایانی خیلی از فیلم های مهم و پر مخاطب به محسن چاووشی سپرده شود. شاید پر خاطره ترین این فیلم ها را بتوان فیلم سینمایی سنتور بدانیم. فیلمی با کارگردانی داریوش مهرجویی که تاثیر فیلم با تئحه به موسیقی که محسن چاوشی برای آن خوانده بود دو چندان شد اسم این ترک سنگ صبور می باشد.

در زندگینامه محسن چاوشی در مورد ضبط این ترک حرف های جالبی زده شده است. او این ترک را در خانه شخصی خود و بدون امکانات ضیط کرده بود! به در و دیوار ها پتو کشیده و همچنین برای جلو گییری از پیچیده شدن صدایش سرش را بر زیر پتو کرد و اقدام به ضبط کرد. در نهایت همین نسخه پر و بال گرفت و به عنوان اثر اصلی پخش شد.برایش مهم نیود چه امکاناتی در اختیار دارد، صرفا از ته دل میخواد و این همان تفاوت او با دیگر خواننده هاست!

همچنین در فیلم سینمایی لامپ ۱۰۰ ساخته سعید آقا جانی و البته ماه عسل این همکاری ها به آهنگ هایی برمیگیردد که برای سریال شهرزاذ ساخته شد. تلفیق صدای خاص محسن چاووشی با صحنه های زیبای این فیلم به قدر زیبا بود که کخاطب را غرق در احساس می کرد.

کنسرت محسن چاوشی

در زندگی نامه محسن چاوشی آمده است که در سال ۱۳۸۸ قرار بود برای اولین بار تدارکات برای روی صحنه رفتن او فراهم بشود. ولی با به وجود آمد پاره ای از مسائل این اتفاق رخ نداد و تا به امروز هیچ گونه کنسرتی در بیوگرافی محسن چاوشی دیده نمی شود. با هر بازجو شدن برای دلیل این کار محسن چاوشی اشاره به ضعف در برگذاری و همچنین متغیر بودن هدف از کنسرت های ایرانی میدانست و اشاره کرد ” اینجا کنسرت ها بیشتر مثل یک جنگ شادی است، بیشتر روی زیبایی فضا کار می شود و صدا بردار مناسب که بتواند تمامی حس ساز را در اجرای زنده به مخاطب منتقل کند نداریم. تا وقتی روال کار بر این است من اهل اجرای کنسرت نیستم”

زندگینامه محسن چاوشی

انتقاد صدای محسن چاوشی

اکثر منتقدین از عدم برگذاری کنسرت این خواننده سو استفاده می کنند و تهمت های زیادی را به این خواننده خوش تکنیک و خوش صدا وارد می کنند. با  توجه به بیوگرافی محسن چاوشی در فصل دوم برنامه استیج که شهرام آذر مدعی شد صدای چاوشی ساختگی بوده و صرفا چیزی که از او میشنویم قدرت دستگاه است. در همین راستا چاوشی دو ترانه زخم زبون و خاکستر را به صورت زنده اجرا و ضبط کرد. همچنین قسمتی از ترک متاسفم برات را به صورت زنده خواند و در صفحه اینستاگرام شخصی اش قرار داد. او اینگونه به تمامی حواشی موجود خاتمه داد و خاص بودن صدا و استعداد خودش را دوباره اثبات کرد.

ممنوع‌ الفعالیت شدن محسن چاوشی

در روز هشتم خرداد ماه سال ۱۳۹۷  و با انتشار آهنگ خوزستان خبر هایی مبتنی بر ممنوع الفعالیت شدن او در سر تا سر فضای مجازی پخش شد. با توجه به انتقاد های شدید چاوشی در این آهنگ این امر زیاد دور از ذهن نبود! اما خوده خواننده با این خبر را نامعتبر دانست.

عکس های محسن چاوشی

زندگی نامه محسن چاوشی

محسن چاوشی

بیوگرافی محسن چاوشی خواننده

 

شما می توانید در کنار بیوگرافی محسن چاوشی، بیوگرافی های دیگر خواننده ها و بازیگران را در سایت تاینی نیوز  مطالعه فرمایید.


موضوع : اخبار هنری

نویسنده :ایران نیوز در تاریخ مرداد 7ام, 1398