جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

در پی ریزش یک ساختمان غیراستاندارد سه طبقه در مرکز نیجریه دست‌کم جسد ۱۲ نفر از زیر آوارها خارج شده است.

به گزارش ایسنا، این حادثه روز دوشنبه به وقوع پیوسته و به گفته یک مقام سازمان ملی مدیریت بحران نیجریه تاکنون جسد ۱۲ نفر از زیر آوارهای این ساختمان خارج شده و چهار نفر دیگر نیز در این حادثه زخمی شده‌اند که برای دریافت خدمات درمانی به بیمارستان منتقل شده‌اند.

هفت نفر نیز در این حادثه بدون هیچ گونه آسیبی از محل ساختمان نجات داده شده‌اند.

این مقام مسوول با بیان این که مغازه‌ها و خانه‌های مسکونی زیادی در این ساختمان وجود داشته، استفاده از مواد نامرغوب و غیراستاندارد در ساخت این ساختمان را علت سقوط آن مطرح کرده است.

عملیات جست‌وجو و نجات در این ساختمان پایان یافته و محل حادثه برای انجام تحقیقات بیشتر به منظور تعیین علت وقوع آن محصور شده است.

یک کارشناس سقوط ساختمان‌ها در نیجریه را به دلیل بی‌توجهی به قوانین و استانداردهای ساخت‌ و ساز رایج دانسته و اعلام کرده است که بیش از ۱۰۰۰ ساختمان در شهر «لاگوس» با جمعیت حدود ۲۰ میلیون نفری با خطر سقوط مواجه‌ هستند که در صورت بی‌توجهی و انجام نشدن اقدامات لازم می‌توانند فاجعه‌آفرین باشند.

بنا بر گزارش سی‌ان‌ان، در ماه میلادی مارس سقوط ساختمان سه طبقه یک مدرسه ابتدایی در «لاگوس» منجر به کشته شدن بیش از ۲۰ نفر شد که بیشتر آن‌ها را کودکان تشکیل می‌دادند. این ساختمان نیز مانند بیشتر دیگر ساختمان‌های این شهر با مشکلات ساختاری مواجه بود.

انتهای پیام


موضوع : اخبار حوادث
برچسب : ,
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 27ام, 1398