جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

سینماپرس: در شامگاه روز دوشنبه ۷ مرداد طی مراسمی آیین تقدیر از نامزدهای بیست و یکمین جشن خانه سینما برگزار شد.

به گزارش سینماپرس، نامزدهای بیست و یکمین جشن سینمای ایران که توسط کمیته صیانت از آرای انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی متشکل از آقایان: عبداله اسکندری، حسن حسندوست، سعید رشتیان، رضا مقصودی (اعضای کمیته صیانت)، مرتضی رزاق کریمی (نماینده هیات مدیره)، رامین حیدری فاروقی (رئیس انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران) و مازیار میری (مدیر اجرایی انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران) مورد شمارش قرار گرفت، به این شرح اعلام و در رستوران ماهان مورد معرفی قرار گرفتند..

*نامزدهای بهترین فیلم:

۱- تنگه ابوقریب به تهیه‌کنندگی سعید ملکان

۲- سرخپوست به تهیه‌کنندگی مجید مطلبی

۳- شبی که ماه کامل شد به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی

۴- متری شیش و نیم به تهیه‌کنندگی سید جمال ساداتیان

۵- مغزهای کوچک زنگ زده به تهیه‌کنندگی سعید سعدی

*نامزدهای بهترین کارگردانی:

۱- محسن امیریوسفی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی

۲- نیما جاویدی برای فیلم سرخپوست

۳- نرگس آبیار برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۴- سعید روستایی برای فیلم متری شیش و نیم

۵- هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

*نامزدهای بهترین فیلمنامه:

۱- محسن امیریوسفی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی

۲- پیمان معادی برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام

۳- نیما جاویدی برای فیلم سرخپوست

۴- سعید روستایی برای فیلم متری شیش و نیم

۵- هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

*نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن:

۱- شیرین یزدان‌بخش برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی

۲- الهام کردا برای فیلم به دنیا آمدن

۳- سارا بهرامی برای فیلم دارکوب

۴- الناز شاکردوست برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۵- باران کوثری برای فیلم عرق سرد

۶- مرجان اتفاقیان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

*نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد:

۱- نوید محمدزاده برای فیلم سرخپوست

۲- هوتن شکیبا برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۳- امیر جدیدی برای فیلم عرق سرد

۴- پیمان معادی برای فیلم متری شیش و نیم

۵- نوید محمدزاده برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

*نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

۱- ستاره پسیانی برای فیلم سرخپوست

۲- فرشته صدرعرفایی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۳- شبنم مقدمی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۴- سحر دولتشاهی برای فیلم عرق سرد

۵- لیلی رشیدی برای فیلم عرق سرد

*نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

۱- سیامک انصاری برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام

۲- آرمین رحیمیان برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۳- نوید محمدزاده برای فیلم متری شیش و نیم

۴- فرهاد اصلانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

۵- نوید پورفرج برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

*نامزدهای بهترین فیلمبرداری:

۱- حمید خضوعی ابیانه برای فیلم تنگه ابوقریب

۲- هومن بهمنش برای فیلم سرخپوست

۳- علیرضا زرین‌دست برای فیلم سرو زیر آب

۴- حمید خضوعی ابیانه برای فیلم غلامرضا تختی

۵- پیمان شادمانفر برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

*نامزدهای بهترین تدوین:

۱- مصطفی خرقه‌پوش برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی

۲- میثم مولایی برای فیلم تنگه ابوقریب

۳- عماد خدابخش برای فیلم سرخپوست

۴- بهرام دهقانی برای فیلم متری شیش و نیم

۵- مهدی سعدی- هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

*نامزدهای بهترین طراحی صحنه:

۱- جهانگیر میرزاجانی برای فیلم آخرین بار کی سحر را دیدی؟

۲- محمدرضا شجاعی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۳- کیوان مقدم برای فیلم غلامرضا تختی

۴- بهزاد آدینه برای فیلم مارموز

۵- محسن نصرالهی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

*نامزدهای بهترین طراحی لباس:

۱- جهانگیر میرزاجانی برای فیلم آخرین بار کی سحر را دیدی؟

۲- زهرا صمدی برای فیلم چراغ‌های ناتمام

۳- محمدرضا شجاعی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۴- غزاله معتمد برای فیلم متری شیش و نیم

۵- مارال جیرانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

*نامزدهای بهترین صدابرداری:

۱- محمود سماک‌باشی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی

۲- رشید دانشمند برای فیلم تنگه ابوقریب

۳- عباس رستگارپور برای فیلم سرو زیر آب

۴- مهدی صالح کرمانی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۵- بهمن اردلان برای فیلم مارموز

۶- ایرج شهزادی برای فیلم متری شیش و نیم

۷- مهران ملکوتی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

*نامزدهای بهترین صداگذاری:

۱- امیرحسین قاسمی برای فیلم تنگه ابوقریب

۲- آرش قاسمی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۳- حسین ابوالصدق برای فیلم قانون مورفی

۴- سید علیرضا علویان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

۵- سید محمود موسوی‌نژاد برای فیلم من دیوانه نیستم

*نامزدهای بهترین موسیقی:

۱- کارن همایونفر برای فیلم اتاق تاریک

۲- حامد ثابت برای فیلم تنگه ابوقریب

۳- بهزاد عبدی برای فیلم سرو زیر آب

۴- ستار اورکی برای فیلم ماهورا

۵- پیمان یزدانیان برای فیلم متری شیش و نیم

*نامزدهای بهترین چهره‌پردازی:

۱- سعید ملکان برای فیلم تنگه ابوقریب

۲- زهرا کمالی- فاطمه کمالی برای فیلم دارکوب

۳- ایمان امیدواری برای فیلم سرخپوست

۴- ایمان امیدواری برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۵- سعید ملکان برای فیلم غلامرضا تختی

*نامزدهای بهترین جلوه‌های بصری:

۱- محمد لطفعلی برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام

۲- جواد مطوری – محسن خیرآبادی- محمد برادران برای فیلم تنگه ابوقریب

۳- جواد مطوری برای فیلم سرخپوست

۴- فرید ناظر فصیحی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۵- جواد مطوری برای فیلم قانون مورفی

*نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی:

۱- محسن روزبهانی برای فیلم تنگه ابوقریب

۲- محسن روزبهانی برای فیلم سرو زیر آب

۳- آرش آقابیگ برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۴- حمید رسولیان برای فیلم ماهورا

۵- ایمان کرمیان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

*نامزدهای بهترین تهیه‌کنندگی مستند:

۱- بهارستان خانه ملت به تهیه‌کنندگی بابک بهداد

۲- خانه‌ای برای تو به تهیه‌کنندگی مهدی شامحمدی

۳- زمستان است به تهیه‌کنندگی پیروز حناچی

۴- روزی که رفت به تهیه‌کنندگی هادی معصوم دوست

۵- تمام چیزهایی که جایشان خالی است به تهیه‌کنندگی زینب تبریزی

۶- خط باریک قرمز به تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر- فرزاد خوشدست

*نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم مستند:

۱- یاسر طالبی برای فیلم دلبند

۲- لقمان خالدی برای فیلم مهمانی خداحافظی

۳- مینا مشهدی مهدی برای فیلم آنجا که باد می‌وزد

۴- پناه بر خدا رضایی برای فیلم چشم‌ها و دست‌ها

۵- مهدی نورمحمدی برای فیلم آواز جغد کوچک

۶- کامران حیدری برای فیلم واکس چه

*نامزدهای بهترین فیلم کوتاه

۱- سیاوش شهابی برای فیلم تشریح

۲- کریم لک‌زاده برای فیلم ماچ سینمایی

۳- حامد اصلانی برای فیلم اس S

۴- رقیه توکلی برای فیلم حلق‌آویز

۵- علی پاک‌نیا برای فیلم پاندای قرمز

۶- سید مهدی موسوی برزکی برای فیلم عزیز

*نامزدهای بهترین فیلم پویانمایی

۱- ملیحه غلام زاده برای فیلم کلاف

۲- بهرام عظیمی برای فیلم سیم ششم

۳- سمانه شجاعی برای فیلم جسم خاکستری

۴- مهین جواهریان برای فیلم زر زری کاکل زری

۵- آریا نسب فیضی برای فیلم آقای بی‌تفاوت


موضوع : اخبار هنری
برچسب : , ,
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ مرداد 7ام, 1398