جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

به گزارش خبرگزاری فارس، محافل انس و معرفت در سرزمین وحی به همت بعثه مقام معظم رهبری از روز گذشته آغاز و تا صبح امروز در سه هتل محل استقرار کاروانهای حاجیان ایرانی برگزار شده است.

نخستین محفل انس و معرفت صبح دیروز در هتل ویولت برگزار شد، پس از آن، زائران مستقر در هتل لابا در این مجلس معنوی و روحانی شرکت کردند و صبح امروز (یکشنبه) نیز کاروانهای ایرانی حاضر در هتل «جودی صدقی ب» میزبان این محفل بودند.

نشست دیگری با عنوان حلقه قرآنی هم شب گذشته برای کاروانهای اهل سنت ایران در هتل جوهره رویا در مکه مکرمه برگزار شد.

در تازه ترین محفل انس و معرفت که صبح امروز در هتل «جودی صدقی ب» شکل گرفت، حجت الاسلام والمسلمین اکبر صمدی از خطیبان و سخنوران بعثه مقام معظم رهبری با تشریح فلسفه حج برای شرکت کنندگان، از آنها خواست قدر فرصت حضور در خانه خدا را بدانند و تلاش کنند بیشترین بهره های معنوی را از آن ببرند.

وی همچنین با اشاره به خطبه ای از امیر مومنان، حضرت علی (ع) در نهج البلاغه تصریح کرد: اگر اعتقاد به مبدا و معاد در وجود انسان شکوفا شود، او در طول زندگی با هیچ مشکلی مواجه نخواهد شد.

حجت الاسلام صمدی توضیح داد: اعتقاد به مبدا به معنای ایمان به خدا و پیشه کردن تقوا است. کسی که معتقد باشد عالم محضر خدا است، هرگز گناه نخواهد کرد.

وی افزود: تقوا انسان را عزیز می کند و خداوند از مسیری که فرد متقی انتظار ندارد به او روزی می رساند.

در این نشست، سجاد علی پور از قاریان ممتاز قرآن کریم، آیاتی دلنشین را از کلام الله مجید تلاوت کرد و داود روستایی از مداحان اهل بیت (ع) به ذکر مصیبت درباره حضرت زینب و رقیه (ع) پرداخت.

همچنین برنامه های محفل انس و معرفت که از سوی بعثه مقام معظم رهبری برگزار می شود، امروز یکشنبه در هتلهای میدان و الدانه نیز برای حجاج ایرانی مقیم مکه مکرمه برگزار خواهد شد.

تاکنون چهار کاروان شامل دو کاروان از استان یزد و دو کاروان از استان تهران در هتل «صدقی ب» مستقر شده اند و قرار است ظرف روزهای آینده 8 کاروان دیگر هم به آنها بپیوندند. شمار مجموع زائران کاروانهای یادشده بیش از 1800 نفر است.

این نشست ها به طور همزمان در مدینه منوره برای زائران ایرانی برپا می شود. هدف این جلسات، افزایش معرفت دینی زائران و فرصتی برای آشنایی هر چه بیشتر آنان با یکدیگر است.

انتهای پیام/


موضوع : اخبار فرهنگی
برچسب :
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 30ام, 1398