جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

سینماپرس: سخنگوی اسبق وزارت امورخارجه ایران با اشاره به پخش سریال «گاندو» و حواشی مطرح شده، گفت: موضوعاتی از این دست در حوزه سیاست خارجی کشور باید در قالب یک اثر هنری بازگو شود.

به گزارش سینماپرس، حاشیه‌های «گاندو» و صداوسیما ادامه دارد و کار به محدودیت‌های مالی توسط دولت کشیده شده است. رامین مهمانپرست هم که روزی سخنگوی وزارت امورخارجه ایران و سفیر لهستان بود «گاندو» را اثر مهمی دانست و از رسانه‌ملی هم تقدیر کرد که توانسته به خوبی شجاعت نیروهای امنیتی ایران را به نمایش درآورد.

وی با اشاره به پخش سریال «گاندو» از رسانه‌ملی، حواشی مطرح شده و بازتاب‌های جهانی که این مجموعه تلویزیونی داشت به تسنیم، گفت: «گاندو» کاری جدید و خلاقانه بود و لازم است موضوعاتی از این دست در حوزه سیاست خارجی کشور که با آن رو به رو هستیم در قالب یک اثر هنری بازگو شود. در واقع باید اجازه بدهیم و کمک کنیم سوژه‌هایی همچون پروژه‌های نفوذ و حضور افراد بیگانه دستمایه کارهای جذاب هنری شوند.

مهمانپرست تأکید کرد: پرداختن سریالی و یا در قالب فیلم سینمایی به روشن کردن مردم و جامعه در مقابله با پروژه‌های نفوذ و حضور افراد بیگانه لازم و ضروری است. زیرا در راستای این نمایش، نقش و جسارت دستگاه‌های نظارتی و نهادهای مسئول و همکاری دستگاه سیاست خارجی با این نهادها در خنثی کردن این توطئه‌ها در جهت دفاع از منافع ملی به سمع و نظر مخاطبین و مردم عزیزمان می‌رسد. این تلاش‌های مهم باید سریال شوند و حتماً دستگاه‌های مربوطه هم کمک کنند تا شاهد کارهای فاخر و ارزشمند هنری در این عرصه بیشتر باشیم.

دیپلمات با سابقه کشورمان با بیان اینکه، «گاندو» قوت قلبی برای مردم ایجاد کرد تا با دیدن هوشیاری نیروهای امنیتی، احساس امنیت کنند، گفت: «گاندو» نمایش چشم‌های بیدار نهادهای امنیتی کشور را به درستی انجام داد. هوشیاری مقامات امنیتی ما در خنثی کردن دسیسه‌ها و دستگیری عاملان جنایت‌ها باید با تولید آثار هنری فاخر برای مردم گفته شود.

مهمانپرست افزود: از این دست سوژه‌ها در سیاست خارجی کشور زیاد داریم و اگر همفکری و رایزنی بیشتری بین دستگاه سیاست خارجی، نهادهای امنیتی، نظارتی و صداوسیما وجود داشته باشد، می توانیم موضوعات جذاب بیشتری را دستمایه قرار دهیم و آثار فاخر و ارزشمندی برای آگاهی مردم تولید کنیم، آثاری که حتی می‌تواند ظرفیت نمایش بین‌المللی داشته باشد.

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه گفت: امثال سریال «گاندو» باعث ایجاد غرور و افتخار ملی است و نشان می‌دهد چگونه نیروهای امنیتی ما توانسته‌اند با دست خالی با هجمه‌های گسترده دشمن خارجی مقابله کنند، از استقلال کشور حراست کنند و اجازه به خطر افتادن منافع ملی را ندهند.


موضوع : اخبار هنری
برچسب : , ,
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 28ام, 1398