جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن روز یکشنبه با صدور بیانیه‎ای به اعدام دیروز دو جوان شیعی مخالف دولت بحرین واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.

انصارالله در این بیانیه، اعدام «احمد الملالی» و «علی العرب» دو جوان معترض بحرینی را به شدت محکوم و «بر همبستگی خود با ملت مظلوم این کشور و مطالبات مشروع آنها» تاکید کرد.

به گزارش المسیره، دفتر سیاسی جنبش انصارالله اظهار داشت که اگر حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی از دولت بحرین نبود، منامه جرات ارتکاب چنین جنایت‎هایی در حق مردم خواهان استقلال، آزادی و کرامت را نداشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز دیروز ضمن محکومیت شدید اقدام دولت منامه در اعدام معترضان، گفت که «تشدید رویکردهای امنیتی و پلیسی، کمکی به حل بحران در بحرین نمی‎کند».

«احمد عیسی الملالی» (۲۴ ساله) و «علی محمد العرب» (۲۵ ساله) دو جوان بحرینی هستند که دیروز (شنبه) به اتهام قتل یک افسر وزارت کشور در سال ۲۰۱۷ اعدام شدند.

مقامات بحرینی مدعی شدند که این دوجوان شیعی پس از اعتراف اعدام شدند، این در حالی است که جمعیت الوفاق بحرین گفته اعترافات دو جوان اعدام شده تحت شکنجه بوده است(جزئیات بیشتر).

این اقدام دولت بحرین محکومیت اتحادیه اروپا را نیز به همراه داشته است. اروپا از دولت بحرین خواست تا صدور حکم اعدام را متوقف کرده و مانع اعدام محکومان شود. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ق


موضوع : اخبار جهان
برچسب :
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ مرداد 6ام, 1398