جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

آی سینما: به دنبال انتشار خبر صدور حکم زندان برای محمد رسول اف از سوی دادگاه انقلاب، جشنواره کن در بیانیه‌ای به این اتفاق اعتراض کرد. همچنین رسول صدرعاملی کارگردان باسابقه هم با انتشار توییتی گفت جای این کارگردان در زندان نیست.

صدرعاملی در صفحه توییتر خود نوشت: «‏جای محمد در زندان نیست. او بیانیه نویس نیست، محمد فیلمساز است، یک فیلمساز صادق و با شرف که از نقاط کور و مبهم معضلات اجتماعی می‌گوید و بزرگنمایی می‌کند چون وظیفه سینما همین است. می‌توانید فیلمهایش را دوست نداشته باشید ولی زندان نه.»

او در انتهای توییت خود نام ابراهیم حاتمی‌کیا و مجید مجیدی را هشتگ کرد و بعد درباره دلیل این کار توضیح داد: «‏‎امیدوارم بی تفاوت نباشند و پیگیر باشند.» او همچنین از کانون کارگردانان خانه سینما خواست به صدور حکم زندان برای رسول اف واکنش نشان دهد.

هفته گذشته برخی رسانه‌ها گزارش دادند محمد رسول اف کارگردان فیلم «لرد» توسط دادگاه انقلاب تهران به یک سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور و محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی و اجتماعی محکوم شد. «لرد» در بخش نوعی نگاه جشنواره کن ۲۰۱۷ جایزه بهترین فیلم را برد.

9410


موضوع : اخبار هنری
برچسب : ,
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ مرداد 5ام, 1398