جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

کد خبر: q7W4X

زمان: 22:50 1398/04/26  

بازدید:
22435

جانی اینفانتینو، رئیس فیفا مدعی شد قوانین فرپلی مالی در اروپا باید تکامل پیدا کند.

به گزارش “ورزش سه”، قوانین فرپلی مالی از سال 2009 در فوتبال اروپا نقش مهمی پیدا کرد و جانی اینفانتینو یکی از افرادی بود که در آن مقطع نقش زیادی در تصویب این قانون داشت. اما حالا وی معتقد است این قانون ممکن است جلوی ورود سرمایه گذاران علاقمند به فوتبال را بگیرد و باید تغییراتی در قوانین ایجاد شود.

 

جانی اینفانتینو گفت: “ما باید به کسانی که می خواهند در بخش فوتبال در همه سطوح سرمایه گذاری کنند کمک کنیم. این اتفاق در سری A رخ داده اما باید همگانی شود و ما باید در این زمینه قوانین خاصی ارائه دهیم.

 

 

هنگامی که من در یوفا مشغول به فعالیت بودم، ما موفق شدیم قانون فرپلی مالی را پایه گذاری کنیم زیرا در آن مقطع در فوتبال  هر سال حدود 1.7 میلیارد دلار خرج می شد و باید جلوی این موضوع را می گرفتیم.

 

در آن مقطع ما قوانینی را ارائه دادیم که موفق عمل کردند و فوتبال دیگر چنین خرج های هنگفتی ندارد اما اکنون ما باید تکامل داشته باشیم. ما باید باشگاه های فوتبال را نه تنها در اروپا، بلکه در سراسر جهان رشد دهیم. ما نیاز به قوانینی خاص داریم که سرمایه گذاران را قادر می سازد تا در این حوزه سرمایه گذاری کنند و کسب درآمد خوبی نیز داشته باشند.”


موضوع : اخبار ورزشی
برچسب : , ,
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 27ام, 1398