جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

رئیس دانشگاه خوارزمی با بیان اینکه گردهمایی دانش‌آموختگان دانشگاه خوارزمی امسال به مناسبت ۱۰۰ ساله شدن این دانشگاه برگزار شد، گفت: در این گردهمایی چهار نسل مختلف از دانش‌آموختگان دانشگاه خوارزمی حضور داشت.

دکتر عزیزالله حبیبی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: گردهمایی دانش‌آموختگان دانشگاه خوارزمی معمولاً به طور دوره‌ای در ایام مختلف برگزار شده است.

حبیبی افزود: اما گردهمایی امسال که مناسبت ۱۰۰ سالگی دانشگاه خوارزمی را هم با خود دارد، به منظور ایجاد یک ساختار برای نهادینه شدن ارتباط با دانش‌آموختگان برگزار شده است و در این برنامه انتخابات هیات مدیره کانون هم برگزار شد.

وی در ادامه با بیان اینکه در این گردهمایی ۳۵۰ نفر از دانش‌آموختگان رشته‌ها و سال‌های مختلف حضور داشتند، تصریح کرد: از این به بعد ارتباط با سرمایه عظیم دانش‌آموختگان به صورت منظم، پیوسته و ساختارمند انجام خواهد شد.

رئیس دانشگاه خوارزمی ادامه داد: البته تشکلات دانش‌آموختگان دانشگاه خوارزمی سابقه ۱۵ سال فعالیت را دارد، اما به طور رسمی در وزارت علوم و وزارت کشور ثبت نشده بود و امروز از این مرحله عبور خواهد کرد.

حبیبی در ادامه تصریح کرد: در این گردهمایی چهره‌هایی حضور داشتند که سال ۱۳۴۵ دانشجوی این دانشگاه بوده‌اند، افرادی هم هستند که سال گذشته از خوارزمی دانش‌آموخته شده‌اند، این یعنی طیف گسترده‌ای از دانش‌آموختگان به فاصله سه تا چهار نسل در این گردهمایی شرکت کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: دانش‌آموختگان دانشگاه خوارزمی سرمایه‌های ارزشمندی برای دانشگاه هستند، به طوری که در این برنامه از معاون رئیس جمهور تا اساتید دانشگاه‌های مختلف حضور داشتند.

رئیس دانشگاه خوارزمی با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه‌های دولتی سراسر کشور دانش‌آموخته یکی از مقاطع در دانشگاه خوارزمی بوده‌اند، اعلام کرد: در نظر داریم با یک تعامل دو طرفه از پتانسیل‌های علمی دانش‌آموختگان در جهت توسعه دانشگاه استفاده کنیم.

انتهای پیام


موضوع : اخبار گوناگون
برچسب : ,
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 28ام, 1398