جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تروریست‌ها چهارشنبه (روز گذشته) یک اتوبوس متعلق به ارتش سوریه را در اطراف شهر «درعا» واقع در جنوب این کشور منهدم کردند.

منابع خبری سوری اعلام کردند که در پی این حمله تروریستی، دستکم شش نظامی ارتش سوریه جان خود را از دست دادند.

«محمد خالد الهنوس» استاندار درعا در واکنش به این اقدام، اعلام کرد که پیروزی ارتش سوریه و بازگشت فعالیت و سازندگی به استان درعا، خوشایند تروریست‌ها نبوده و به همین دلیل تلاش کردند که زمان را به عقب بازگردانند.

الهنوس به روزنامه «الوطن» سوریه گفت که زمان دیگر به عقب باز نمی‌گردد و گروه‌های تروریستی که در این استان باقی مانده‌اند، تحت حمایت کشورهای خارجی قرار دارند.

وی تصریح کرد که ساکنان درعا تروریست‌ها را بیرون انداخته‌اند و «امروز ساکنان حامی حکومت هستند و بیش از 95% از آنان، از جنگ خسته شده و خواستار بازگشت زندگی به قبل (دوران پیش از جنگ) هستند».

استاندار درعا خاطر نشان کرد که ساکنان این استان، همچنین خواستار بازسازی منازل و مدارس هستند و می‌خواهند که به اراضی کشاورزی خود بازگردند.

الهنوس با اشاره به اینکه زندگی در درعا ادامه دارد، اظهار داشت که تلاش می‌شود از وقوع چنین اقدامات تروریستی جلوگیری شود و این مسئله انجام خواهد شد.

تروریست‌ها از رژیم صهیونیستی دستور می‌گیرند

«جمال الزعبی» نماینده درعا در پارلمان سوریه نیز اعلام کرد که حملات تروریست‌ها متوقف نمی‌شود و این افراد، نسبت به دولت سوریه و اقدامات آن، قدرنشناس هستند؛ دولتی که با آنان مصالحه کردند.

الزعبی به الوطن گفت که برخی از تروریست‌ها، کسانی هستند که در آغاز جنگ علیه سوریه، خردسال بودند، و در محیط تروریستی رشد و نمو کردند و برایشان بسیار دشوار است که به وضعیت زندگی عادی بازگردند.

وی با اشاره به اینکه تروریست‌ها از رژیم صهیونیستی و کشورهای خارجی، دستور می‌گیرند، خاطر نشان کرد که روسیه به عنوان ناظر بر این مصالحه‌ها باید به گروه‌های مسلح اعمال فشار کند تا به این حملات پایان دهند.

انتهای پیام/ق


موضوع : اخبار جهان
برچسب :
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 27ام, 1398