جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

“«پراید» و «پژو» در صدر شماره‌گذاری خودروها، پذیرش ۲۵ هزار دانشجو معلم، راه اندازی سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام، امکان ترمیم نمرات دروس نهایی برای دیپلمه‌های نظام جدید، چرا برخی داروهای وارداتی به چرخه توزیع وارد نشدند؟، تشکیل تیم کارشناسی در شهرداری برای کاهش آلایندگی “ازن”، بازداشت و بازجویی تعدادی در سازمان غذا و دارو و یکطرفه شدن ویلا را از رسانه‌ها متوجه شدیم” از مهم‌ترین عناوین خبریِ اداره اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه هستند.

به گزارش ایسنا، در ادامه به برخی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:

کمک‌های مردم به سیل‌زدگان چگونه خرج می‌شود؟

با عبور رقم کمک‌های نقدی جمع آوری شده از سوی هلال احمر برای سیل‌زدگان از مرز ۲۰۰ میلیارد تومان، رئیس جمعیت هلال احمر توضیحاتی را درمورد نحوه هزینه کرد این مبالغ ارائه کرد.

علی اصغر پیوندی با تاکید بر اینکه تصمیم‌گیری در مورد هزینه‌کرد این مبالغ در هماهنگی با قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده انجام خواهد شد، گفت: اخیراً با تصمیم قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده، مقرر شد تا ۵۵ میلیارد تومان از مبلغ کمک‌های نقدی جمع آوری شده صرف خرید کالاهای اساسی شامل یخچال، اجاق گاز، فرش و پتو شود. در مورد باقی مانده این مبلغ نیز مطابق نظر این قرارگاه تصمیم‌گیری خواهد شد و جزئیات آن به اطلاع مردم خواهد رسید.

«پراید» و «پژو» در صدر شماره‌گذاری خودروها

رییس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا از کاهش ۵۶ درصدی شماره‌گذاری خودروهای نوشماره و ۷۵ درصدی اسقاط خودروها در سال جاری خبر داد.

سرهنگ علی محمدی با اشاره به شماره‌گذاری خودروهای نو شماره نیز گفت: امسال حدود ۲۱۰۰ دستگاه خودروی وارداتی شماره گذاری شده که این رقم نسبت به سال گذشته ۷۱ درصد کاهش داشت.

چراغ سبز محیط زیست به اصلاح قانون «منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران»

معاون فنی اداره کل محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه برای افزایش تولید و اشتغال‌زایی در کشور، درصد مخالفت محیط زیست استان تهران با استعلامات محیط زیستی از عدد ۴۱ به ۲۱ درصد کاهش پیدا کرده است، گفت که « گام بعدی، اصلاح برخی قوانین از جمله قانون «منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران» است.»

مهرداد کتال محسنی،  با تاکید بر اینکه حفظ محیط زیست و نگاه آمایشی به سرزمین همواره مورد توجه سازمان حفاظت محیط زیست است، اظهار کرد: سال گذشته روی صدور مجوز برای استقرار صنایع در استان تهران بازنگری انجام شد و سعی کردیم تا در چارچوب قوانین و مقررات برای تسهیل در امور افزایش تولید و ایجاد اشتغال برخی اقدامات را در دستور کار خود قرار دهیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش خبر داد

پذیرش ۲۵ هزاردانشجو معلم/ جشن «خداحافظی با بخاری‌های نفتی»

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ۲۰ هزار معلم پذیرفته شده از طریق آزمون استخدامی سال‌های گذشته که بر اساس ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان جذب شده‌اند، پس از گذراندن دوره یکساله صلاحیت حرفه‌ای معلمی از مهرماه وارد مدارس می‌شوند افزود: بیش از ۵۰۰۰ نیروی خدماتی خواهیم داشت و از طریق استمرار خدمت نیروهای در آستانه بازنشستگی نیز بخشی از کمبود نیروها را تامین می کنیم . ۲۵ هزار نفر نیز امسال از طریق کنکور سراسری پذیرفته و وارد دانشگاه فرهنگیان می‌شوند. تمام توان خود را در این راستا به کار گرفتیم.

سیدجواد حسینی افزود:  اول مهر جشن پایان مدارس خشتی و گلی به جز سیستان و دوم جشن پایان بخاری‌های نفتی و همچنین اجرای کامل پروژه مهر بویژه برای سیل‌زده‌ها خواهیم داشت و در کل ایران یک کلاس بدون معلم باقی نخواهد ماند.

راه اندازی سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام

امروز در جریان پنجاه وچهارمین نشست شورای مدیران سازمان هواشناسی کشور با حضور وزیر راه برگزار شد از برخی پروژه‌های سازمان هواشناسی مانند سنجنده دریایی استان گلستان و سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام رونمایی شد.

سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام با اعتباری بیش از ۳ میلیارد تومان راه اندازی شده است. این سامانه هواشناسی هوانوردی امکان تامین سلامت پروازها، ارتقای ایمنی و پایش پدیده‌های جوی را امکان‌پذیر می‌کند همچنین بنا به گفته‌ مدیر کل هواشناسی استان البرز سطح فرودگاه پیام را از نظر بین‌المللی افزایش داده است و موجب قرارگیری این فرودگاه در سطح دو می‌شود. این سامانه دارای دو سنسور تشخیص دید در دو طول باند، سنسور تشخیص سمت و سرعت باد است که به ارائه گزارش‌های درست در مواقع اضطرای به خلبان کمک می‌کند.

امکان ترمیم نمرات دروس نهایی برای دیپلمه‌های نظام جدید

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در نامه ای به رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش از تسری مصوبه ۹۱۵ ترمیم نمرات دروس نهایی به دانش آموزان نظام جدید آموزشی (۳-۳-۶) خبر داد.

در این نامه آمده است که « بازگشت به نامه مورخ ۲۶ خردادماه درباره تسری مصوبه ۹۱۵ به تاریخ ۲۶ مرداد ۹۴ شورای عالی آموزش و پرورش به اطلاع می‌رساند با توجه به اینکه در مصوبه فوق‌الذکر اشاره‌ای به ساختار آموزشی نشده است؛ لذا استفاده از مفاد آن برای فارغ‌التحصیلان ساختار جدید بلامانع است».

چرا برخی داروهای وارداتی به چرخه توزیع وارد نشدند؟

به دنبال طرح مباحثی مبنی بر سودجویی در حوزه ارز دارو و عدم ورود برخی داروهای وارداتی به چرخه توزیع علی‌رغم دریافت ارز دولتی، نایب‌رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی، تاکید کرد: اگر شرکتی که ارز گرفته بخشی از کالاهایش را وارد چرخه توزیع نکرده است، به این دلیل است که کالایش یا هنوز در پروسه واردات قرار دارد و یا از گمرک ترخیص نشده است.

دکتر عباس کبریایی‌زاده گفت: گفت: در حال حاضر بزرگ‌ترین مشکل صنایع دارویی طولانی بودن زنجیره تخصیص ارز است؛ به‌طوری که شرکت‌ها زمان زیادی معطل می‌مانند. این موضوع به‌خصوص در حوزه تخصیص ارز نیما بسیار چالش‌برانگیز است. انتظار ما این است که صنعت داروسازی در ارز نیما دچار مشکل نباشد. این درحالیست که در حال حاضر کار تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به خوبی انجام می‌شود، اما در حوزه تخصیص ارز نیمایی که بخش عمده‌ای از نیازهای صنعت به آن وابسته است، دچار مشکل هستیم.

اعتراض جمعی از سکنه و کسبه ویلا به یکطرفه شدن/ مردم راه خود را پیدا می‌کنند

در حالی از روز گذشته خیابان استاد نجات الهی (ویلا) بخاطر طرح گذر صنایع دستی از جنوب به شمال یکطرفه شد که جمعی از سکنه و کسبه محل امروز به شهرداری ناحیه منطقه ۶ رفتند تا مشکلات و گلایه‌هایشان از اجرای آنی طرح را مستقیما به مدیران شهری بیان کنند.

در واکنش به این اعتراضات و انتقادات دهداری پور شهردار منطقه ۶ در سخنانی گفت:  باید زیرساخت‌ها را طوری قرار دهیم فضاهای عمومی در اختیار مردم قرار بگیرد.  شهرداری به دنبال رضایت شهروندان است اما گاهی اجرای برخی طرح‌ها در ابتدا با مشکلاتی مواجه است و مقاومت‌های می‌شود اما باید بدانیم در این خیابان تنها همان چیزی که تشریح شده یعنی تعریض پیاده رو اجرا خواهد شد و هیچ اتفاقی دیگری نمی‌افتد. 

پورسید آقایی خبر داد

تشکیل تیم کارشناسی در شهرداری برای کاهش آلایندگی “ازن”

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از تشکیل تیم کارشناسان برای اتخاذ راهکارهای کاهش “ازن” در پایتخت خبر داد.

محسن پورسیدآقایی با بیان اینکه موضوع آلایندگی “ازن” پدیده جدیدی نیست، در پاسخ به چرایی افزایش آلاینده “ازن” در تابستان جاری، گفت: تابستان جاری تهران به طور متوسط یک و نیم درجه گرم‌تر از سال گذشته است و علت این که سال‌های قبل “ازن” کمتر مورد توجه مردم قرار می‌گرفت، این بود که علاوه بر افزایش درجه دما و افزایش میزان تبدیلات شیمیایی، شاهد کاهش ذرات معلق و آلایندگی‌های دیگر هستیم که سبب می‌شود شدت نور خورشید بیشتر شود، وگرنه ازن آلاینده جدیدی نیست.

مقصر شکست طرح‌های جمع‌آوری کودکان کار و خیابان کیست؟

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران ضمن ارائه پیشنهاداتی برای حل مشکل کودکان کار و خیابان، عدم اجرای درست آئین نامه ساماندهی این کودکان را مشکل طرح اجرا شده اخیر دانست و گفت: آئین نامه مذکور بیش از ساماندهی کودکان، به شناسایی و جذب آنها مربوط است.

سید حسن موسوی چلک، با تاکید بر اینکه موضوع «جمع آوری» در حوزه کودکان کار و خیابان با ادبیات تخصصی حوزه اجتماعی هیچ قرابتی ندارد، تصریح کرد: در آئین نامه مذکور در این خصوص از عنوان جذب و شناسایی، توانمند سازی، نگهداری موقت و… استفاده شده است لذا اینکه می‌خواهیم کودکان را به سرعت جمع آوری کنیم و برخی مسئولان حتی از لفظ پاکسازی استفاده می‌کنند، اشتباه است. واژه پاکسازی در ادبیات حوزه اجتماعی جایی ندارد.

نایب رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی خبرداد

تهیه پیش نویس اولیه «سیاست‌های کلی تامین اجتماعی» تا پایان مرداد

علی حیدری، نایب رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی از تهیه پیش نویس اولیه سیاست‌های کلی تامین اجتماعی در مجمع تشخیص مصلحت نظام تا پایان مرداد خبر داد و گفت: اگر این سیاست‌های کلی ابلاغ شود باید در تنظیم قوانین عادی و برنامه بودجه سنواتی ملاک عمل قرار بگیرد و به نوعی شابلونی برای تنظیم و تدوین قواعد جدید مرتبط با تامین اجتماعی است و مسیر حرکت را مشخص می‌کند.

وزیر بهداشت در پاسخ به ایسنا خبر داد

بازداشت و بازجویی تعدادی در سازمان غذا و دارو

وزیر بهداشت با اشاره به ماموریت چراغ خاموش اکیپ‌هایی برای پیگیری تخلفات ارزی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، گفت: عده‌ای تخلفاتی در این حوزه انجام داده‌اند که در حال پیگیری آنها هستیم و در این رابطه متأسفانه برخی افراد در سازمان غذا و دارو که با این افراد همراه بوده‌اند، بازداشت شده و در حال بازجویی هستند.

سعید نمکی ادامه داد: متأسفانه مواردی هم ارز دولتی برای واردات دارو و یا تجهیزات پزشکی دریافت کرده‌اند اما داروهای تاریخ گذشته وارد کرده‌اند که برخورد با آنها در دستور کارمان است. یا اینکه این افراد به جای استنت قلبی، کابل برق آوردند و بعد هم فرار کرده‌اند، اما بنده این قول را می‌دهم که با تمام وجود از اعاده حقوق بیت‌المال از هیچ چیز کوتاهی نخواهم کرد.

سخنگوی شورای شهر تهران:

یکطرفه شدن ویلا را از رسانه‌ها متوجه شدیم/ شورا مخاطب نامه سازمان بازرسی نبود

سخنگوی شورای شهر تهران در مورد سرانجام برگزاری انتخابات شورایاری و یکطرفه شدن خیابان ویلا توضیحاتی ارائه کرد.

علی اعطا صبح امروز در چهارمین نشست خبری سال ۹۸ با اصحاب رسانه که در باغ ایرانی برگزار شد، در مورد یکطرفه شدن خیابان ویلا و انتقاد جمعی از شهروندان، با بیان اینکه من بحث یکطرفه شدن خیابان ویلا را از طریق رسانه‌ها متوجه شدیم، گفت: در بند ۳ ماده ۵۸ برنامه سوم توسعه شهرداری تهران، خیابان شهید نجات‌الهی به عنوان گذر صنایع دستی شناسایی و ردیف بودجه‌ای نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

خطرناک‌ترین محلات جهان

بازداشت و بازجویی تعدادی در سازمان غذا و دارو

مرگ حداقل ۶ تن در تصادف اتوبوس با خودروی حامل سوخت

مدت‌هاست خواب از چشمم رفته/به جای “استنت قلبی”، کابل برق وارد کرده‌اند

جداسازی دوقلوهای پاکستانی پس از ۵۰ ساعت جراحی

انتهای پیام


موضوع : اخبار سلامت
برچسب :
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 26ام, 1398