جدیدترین خبرهای روز ایران و جهان را در ایران نیوز دنبال کنید

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، براساس آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی،‌‌‌ ‌در دو روز آینده در سواحل خزر‌ بارش پراکنده و در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب و شرق فارس، هرمزگان و جنوب کرمان هم رشد ابر، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

روز شنبه رشد ابر، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید در شمال هرمزگان و جنوب فارس حاکم است.

امروز تا اواسط هفته آینده آسمان صاف است و تداوم هوای گرم تابستانی در کل کشور پیش‌بینی می‌شود.

در سه روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید، گاهی گرد و خاک خواهیم داشت.

از بعد از ظهر جمعه و روز شنبه پیش‌ِرو در برخی ساعات در استان‌های تهران، البرز، اصفهان، قم، مرکزی و جنوب سمنان ورزش باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

در دو روز آینده وقوع پدیده گرد و خاک در خوزستان دور از انتظار نیست، همچنین شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

از ظهر روز جمعه 28 تیرماه تا اواخر وقت، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب شرق فارس و شمال و غرب هرمزگان پیش‌بینی می‌شود که دستاورد آن وقوع صاعقه، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و شکسته‌شدن درخت‌ها است بنابراین ‌توصیه می‌شود مردم این مناطق از تردد و اسکان در کنار مسیل‌ها و رودخانه‌ها به سبب جاری شدن سیل خود‌داری کنند و ‌تردد و اسکان در مناطق مرتفع و کوهستانی این مناطق به جهت وقوع پدیده صاعقه نداشته باشند.

آسمان تهران در چند روز آینده ‌صاف تا کمی ابری گاهش با وزش باد ‌پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 41 و 30 درجه خواهد بود و در چند روز آینده هم بیشینه دمای 40 درجه و کمی بیشتر‌ در پایتخت حاکم است.

کاربران همچنین می‌توانند وضعیت جوی تعدادی از استان‌ها را در ۵ روز آینده در جداول زیر مشاهده کنند.

فردا اهواز با بیشینه دمای 48 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان خواهد بود.

روز آینده شهرکرد با کمینه دمای 10 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهرماه ۹۷) تا 23 تیرماه امسال 312.5 میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی 159.3 میلی‌متر بود که بارش سال جاری 96.2 درصد بیشتر از سال گذشته است.

میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور 224.3 میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری 39.3 درصد بیشتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته چهل و دوم سال زارعی متعلق به منطقه مرند در استان آذربایجان شرقی به میزان 17.6 میلی‌متر بوده است.

میانگین گرم‌ترین منطقه شوش در استان خوزستان به میزان 47.9 درجه سلسیوس و میانگین خنک‌ترین منطقه قاملو در استان کردستان به میزان 9.9 درجه سلسیوس بوده است.

کاربران همچنین می‌توانند جزئیات بیشتری از خبرنامه هفتگی هواشناسی کشاورزی را از اینجا مشاهده کنند.

انتهای پیام/


موضوع : اخبار اقتصادی
برچسب :
نویسنده :ایران نیوز در تاریخ تیر 27ام, 1398